Jednorożec

Sennik jednorożec

Sennik jednorożec

Jednorożec – stworzenie fantastyczne, występujące w mitach i legendach, posiadające jeden róg pośrodku czoła.

Najwcześniej opisane przez Ktezjasza; Pliniusz Starszy dodał mu jeszcze łeb jelenia, stopy słonia i ogon lwa. W średniowieczu przedstawiano go z głową i korpusem białego (rzadziej czerwono-czarnego) konia, dodając niekiedy nogi jelenia i lwi ogon.

Jednorożca uważano za jedyne zwierzę mające odwagę atakować słonia, posiadające tak ostre kopyta, że jedno ich uderzenie rozcina słoniowi brzuch.

Znaczenie snu jednorożec

Jednorożcowi przypisywana jest : czystość, mądrość, inteligencję niewinność. Ogółem uważa się, że jednorożec zwiastuje szczęście gdy pojawia się w naszych snach, jednak symbol ten może też mieć zupełnie inną wymowę.

Gdy zwierzę to pojawia się w naszym śnie, może to znaczyć, że zanadto bujamy w obłokach i mamy problem z zajęciem się swymi ziemskimi sprawami, bo nasze fantazje pochłaniają nas do tego stopnia, że nierzadko dominują w naszym życiu.

Być może gonimy za czymś, co nieuchwytne albo próbujemy zrealizować naiwne marzenia, które nie mają szansy się ziścić.

Nasza podświadomość daje nam znak poprzez ten sen, że powinniśmy stać twardo na ziemi i zaakceptować naszą sytuację taką, jaka jest, zamiast na siłę koloryzować sobie rzeczywistość przy pomocy naszej bujnej wyobraźni.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply