Sennik Jajo

Jajo oznacza genezę, początek, co oczywiście związane jest z faktem, iż to właśnie z niego wykluwa się nowe życie.

Jajo oznacza genezę, początek, co oczywiście związane jest z faktem, iż to właśnie z niego wykluwa się nowe życie.

Jajo to początek życia dla wielu zwierząt – ptaków, gadów, ryb. Dla człowieka jest źródłem wielu niezbędnych do życia substancji odżywczych. Stanowi również istotny składnik potraw, które spożywamy na co dzień. W kulturze natomiast przyznaje się mu magiczne, życiodajne właściwości. W niektórych religiach jajo jest stosowane w wielu obrzędach.

 

Jajo oznacza genezę, początek, co oczywiście związane jest z faktem, iż to właśnie z niego wykluwa się nowe życie. W snach jajka mogą pojawiać się w różnych sytuacjach i okolicznościach. Niekiedy po prostu patrzymy na jajka, czasem znajdują się one w koszyku, innym razem są zepsute bądź nieświeże. Możemy również rozbijać je, gotować, a nawet obrzucać innych jajkami.

Co oznaczają sny o jajku?

Przez wzgląd na fakt, iż jajko stanowi ogólnie przyjęty symbol genezy oraz początku życia, jego pojawienie się we śnie może oznaczać rozpoczynający się nowy okres, pewne zmiany samoświadomości czy też podejścia do niektórych spraw.

Jajko jest również symbolem płodności, wiąże się z pierwotnym kosmosem, zasadą życiową, niezróżnicowaną całkowitością, a także jednością i łonem Bogini Matki. W alchemii uznawane jest za prima materię, z której można stworzyć kamień filozoficzny.

Jajo niejednokrotnie kojarzone jest również z nadzieją, zmartwychwstaniem, jak również strawą duchową. W większości przypadków ma pozytywne znaczenia, dlatego gdy pojawi się w naszym śnie, powinniśmy traktować je jako zbliżające się dobre zmiany w naszym życiu.

Oceń sennik

Sennik Jajo

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Jajo - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen