Jabłko

Jabłko jest symbolem płodności, miłości, pożądania oraz nieśmiertelności.

Jabłko jest symbolem płodności, miłości, pożądania oraz nieśmiertelności.

Śniło Ci się jabłko? Warto zastanowić się, co to znaczy, ponieważ jest to jeden z ważniejszych symboli sennych, obdarzonych szeregiem ciekawych znaczeń. Dokładna analiza snu o jabłku być może pomoże Ci spojrzeć na wiele istotnych spraw w Twoim życiu z całkiem innej perspektywy. Warto więc zapamiętać kształt i kolor jabłka, a także sytuację w jakiej ono występowało.

 

Osoba śniąca o jabłku powinna dokładnie zastanowić się, co robiła z tym owocem oraz w jakiej sytuacji występował. Ważne jest również jak wiele było jabłek, jak wyglądały, a także czy jakieś inne osoby występowały w śnie. Analiza wszystkich pojawiających się elementów, pozwoli wysnuć wiele interesujących wniosków.

Co oznacza jabłko we śnie?

Jabłko jest ogólnie przyjętym symbolem płodności, miłości, pożądania oraz nieśmiertelności. Uosabia m.in. bujną, hojną przyrodę, Boginię Matkę. Złote jabłko, które było pokarmem bogów, obdarza jedzących nieśmiertelności. Gdy jabłko pojawia się w Twoim śnie, być może wskazuje na podświadome pragnienie długowieczności, a także chęć pozostawienia po sobie jakiegoś trwałego śladu.

A co na to Jung?

Według Junga jabłko jest uniwersalnym symbolem życia. Czerwone jabłko, głównie ze względu na kolor, jest znakiem miłości. Zielone jabłko wyraża mężne życie. Zjedzone – wskazuje na miłosne stosunki między mężczyzną a kobietą.

Jakie jabłko Ci się śniło?

Jeśli śniło Ci się robaczywe jabłko, powinieneś postawić sobie pytanie, czy jakiś metaforyczny „robaczek” nie zaczął atakować Twojego związku bądź miłości. Zgniłe jabłko we śnie zwykle poddaje w wątpliwość każdą miłość. Ale już jabłko o okrągłym kształcie wiąże się z zupełnie pozytywnymi konotacjami – symbolizuje całkowitość oraz pełnię, zaś owoc w czerwonym kolorze świadczy zarówno o pożądaniu, jak i dojrzałości.

Sny o jabłku można powiązać również z chrześcijaństwem, gdzie symbolizowało grzech pierworodny, a co za tym idzie – żądzę oraz ziemskie pragnienia.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply