Sennik Sen o górach

Góra jest uważana za archetypiczny symbol jaźni, zaś wspinanie się na jej szczyt może oznaczać wznoszenie się do królestwa ducha.

Góra jest uważana za archetypiczny symbol jaźni, zaś wspinanie się na jej szczyt może oznaczać wznoszenie się do królestwa ducha.

Góra może przyśnić się każdemu z nas. Warto zwrócić uwagę na ten element naszych snów, ponieważ zazwyczaj może być ona interpretowana na różne sposoby. Bardzo duże znaczenie w przypadku interpretacji snów ma nasz stosunek do gór i szczytów w życiu realnym. Jednych one przerażają, dla innych stanowią przedmiot nieustannych marzeń i fascynacji. 

W snach możemy wędrować po górach. Niekiedy takie wędrowanie przychodzi nam z łatwością, innym razem sprawia nam wiele trudności. Czasami podczas naszych wspinaczek wysokogórskich towarzyszą nam inne osoby, innym razem jesteśmy zupełnie sami. Bywają i takie wersje snów, w których wyłącznie oglądamy z oddali potężne, ośnieżone szczyty. Warto przekonać się, co może oznaczać sen o górach.

Co mogą oznaczać sny o górach?

W przypadku snów o górach należy zwrócić uwagę przede wszystkim na okoliczności, w jakich wspinamy się na szczyt. Bardzo ważne jest, jak się wówczas czujemy, czy idziemy w pojedynkę czy z kimś jeszcze, jaka jest pogoda itd. Góra jest uważana za archetypiczny symbol jaźni, zaś wspinanie się na jej szczyt może oznaczać wznoszenie się do królestwa ducha. Bardzo ważne jest również nasze zachowanie, które pozwala ocenić nastawienie do spraw związanych z umysłem. Dzięki temu przekonamy się, czy łatwo znaleźliśmy właściwą ścieżkę, czy też błądziliśmy podczas poszukiwania odpowiedniej trasy.

Warto zwrócić uwagę na to, czy góra z naszego snu była sroga i i odległa, czy też piękna, budząca w nas zachwyt. Kiedy śni nam się wędrówka przez góry należy zapamiętać, czy szliśmy jasno określoną ścieżką, czy też błądziliśmy w poszukiwaniu właściwej drogi. Warto zwrócić również uwagę na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, które być może na nas czyhały, bowiem mogą one symbolizować nasze nieświadome obawy.

Co ciekawe…

Wspinaczkę uznaje się za typowo męską i zawsze związana jest ona z umysłem i racjonalnym myśleniem. Schodzenie z góry to kobieca podróż, a więc związana z powrotem jakich uczuć, kojarzona jest przede wszystkim z instynktem i prymitywną naturą.

Oceń sennik

Sennik Sen o górach

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Sen o górach - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen