Głowa

Gdy w naszym śnie patrzymy na głowę, zazwyczaj symbolizuje ona niewykorzystany potencjał intelektualny.

Gdy w naszym śnie patrzymy na głowę, zazwyczaj symbolizuje ona niewykorzystany potencjał intelektualny.

Głowa jest fundamentem ducha, zwiastuje siłę życiową, stanowi symbol mądrości, geniuszu i racjonalnego myślenia. To również metafora światła, kosmosu i jedności. Wyobraża również płodność. 

Głowa – państwa czy też rodu – oznacza przywódcę, autorytet. U Freuda związana jest bezpośrednio z męskością, a także obrazem świata, mikrokosmosem. To w głowie właśnie znajduje się mózg – źródło naszych myśli oraz uczuć. W naszych snach głowa może ujawniać się w różnych kontekstach. Czasami jest kształtna, innym razem niekształtna, boli nas, a nawet zupełnie do nas nie należy – widzimy wówczas nasze ciało z głową zupełnie obcej osoby, czy nawet… zwierzęcia. Co oznaczają sny, w których pojawia się motyw głowy?

 

Jak interpretować sny o głowie?

Gdy w naszym śnie patrzymy na głowę, zazwyczaj symbolizuje ona niewykorzystany potencjał intelektualny. Odcięta głowa będzie natomiast stanowić symbol wyzwolenia, zaś ogolona – utratę sił, którą podświadomie przeczuwamy.

Niektórym osobom może przyśnić się uskrzydlona głowa, która jest symbolem nadprzyrodzonej mądrości. Człowiek z dwiema głowami oznacza dwoistość natury, a także zjednoczenie przeciwieństw. Trójgłowy człowiek albo zwierze zazwyczaj rozpatrujemy w kontekście troistego charakteru Bogini Matki (Panna, Matrona, Starucha), która uosabia wieczny cykl narodzin, śmierci oraz odrodzenia albo przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości.

W niektórych przypadkach możemy również głowę pojawiającą się w naszych snach traktować jako zwiastun bystrości, zdrowego rozsądku oraz właściwej postawy życiowej.

Jeżeli we śnie widzisz głowę jakiejś osoby i jeżeli jest to głowa kształtna i o wyrazistych rysach, oznacza to, że spotkasz ludzi mających władzę i szerokie wpływy, którzy okażą ci pomoc w ważnych przedsięwzięciach.
Jeżeli śnisz o własnej głowie, grożą ci dolegliwości nerwowe albo mózgowe.
Widzieć głowę oddzieloną od tułowia i cieknącą krew – to zapowiedź szczególnie ciężkich rozczarowań i udaremnienia twoich najśmielszych nadziei i oczekiwań.
Jeżeli we śnie widzisz siebie z dwiema albo więcej głowami, to możesz się spodziewać nadzwyczajnego i szybkiego awansu, ale istnieje prawdopodobieństwo, ze to wyniesienie nie będzie trwałe.
Sen, że boli cię głowa, wróży zmartwienia.
Jeżeli śnisz, że masz spuchniętą głowę, to spotka cię w życiu więcej dobrego niż złego.
Sen o głowie dziecka zapowiada wiele przyjemnych rzeczy i finansowy sukces.
Sen o głowie jakiegoś zwierzęcia oznacza, że będziesz miał przyziemne pragnienia i że będą cię interesowały tylko przyjemności materialne.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply