Sennik Dziecko

W przypadku snów o dziecku powinniśmy zwrócić uwagę na każdy pojawiający się w nim szczegół, bowiem właśnie detale mogą okazać się kluczowe w interpretacji.

W przypadku snów o dziecku powinniśmy zwrócić uwagę na każdy pojawiający się w nim szczegół, bowiem właśnie detale mogą okazać się kluczowe w interpretacji.

Sny o dzieciach zdarzają się bardzo często. Chyba każdy miał tego rodzaju sny, bez względu na to, czy posiada swoje potomstwo, czy też nie. Dziecko jest jednym z najpopularniejszych symboli sennych, z jakimi się spotykamy, dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi i zastanowić się, w jaki sposób wyjaśnić jego pojawienie się w naszym śnie.

Dziecko we śnie może pojawić się w różnych wariantach: widzimy dziecko, bawimy się z nim, rodzimy je, widzimy moment narodzin… Niekiedy dziecko w naszych snach jest zdrowe i radosne, innym razem chore i smutne, a nawet martwe. Zdarzają się również sny, w których zabijamy dziecko. Możliwości jest wiele. Każde z takich marzeń sennych ma swoje własne ukryte znaczenia. Warto je rozpoznać i poddać dokładnej analizie, bowiem na tej podstawie można dowiedzieć się nieco więcej na temat swojej podświadomości.

Jak interpretować sny o dziecku?

W przypadku snów o dziecku powinniśmy zwrócić uwagę na każdy pojawiający się w nim szczegół, bowiem właśnie detale mogą okazać się kluczowe w interpretacji. Należy zwrócić uwagę na to, czy dziecko widziane we śnie jest nam znane również w życiu realnym, warto spróbować określić jego wiek, ocenić zachowanie, a także nasze emocje związane z jego osobą.

Bardzo często okazuje się, że sny o dziecku traktowane są jako pragnienie powrotu do prostszego i znacznie mniej skomplikowanego życia niż to, które prowadzimy w rzeczywistości. To próba przywołania wspomnień o miłych, dobrych czasach, kiedy sami byliśmy jeszcze dziećmi. W nieco innych interpretacjach, sny o dziecku traktuje się jako podświadomą potrzebę zrealizowania marzeń czy planów, które mieliśmy jako dzieci, bądź też spełnienie pragnień z dorosłego życia, które nie dają nam spokoju.

Dziecięca strona naszej osobowości

Nawet jeśli we śnie pojawia się nasze własne dziecko, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że powinno być ono interpretowane w bardziej uniwersalny sposób. Nie powinniśmy więc dziecka we śnie traktować osobiście, lecz jako pewien symbol, np. dziecinnej strony naszej osobowości. Każdy z nas posiada głęboko ukryte, zakorzenione w podświadomości lęki, pragnienia, potrzebę bezpieczeństwa, czułości – takie same, jak wówczas, gdy byliśmy dziećmi. Jeżeli więc dziecko pojawiające się w naszych marzeniach sennych bardzo potrzebuje naszej obecności i miłości, być może nam samym w życiu codziennym towarzyszą takie same odczucia.

Również grupa dzieci pojawiająca się w naszych snach, szczególnie jeśli zachowuje się głośno i nie potrafimy nad nimi zapanować, może wskazywać na to, że coś w naszym życiu się burzy, istnieje w nas jakiś wewnętrzny niepokój, nad którym nie możemy zapanować, pozostajemy również bezradni w stosunku do otoczenia.

Po snach, w których pojawia się dziecko lub grupka dzieci, powinniśmy zastanowić się nad tymi aspektami naszego życia, które być może uległy zmianie, a których dotychczasowa stabilizacja została zburzona, pojawiły się zawody, rozczarowania. Dzieci we śnie mogą również wskazywać na pewne wydarzenia z teraźniejszości, które przypomniały nam o lękach z czasów dzieciństwa.

Nie bądź dziecinny!

Zdarza się również w wielu przypadkach, że sny o dzieciach są wyrazem naszych ukrytych niemoralnych pragnień bądź potrzeb, których nie umiemy wyrazić przy pomocy innych obrazów. Bardzo często pragnienia tego typu są po prostu naiwne i dziecinne. Niekiedy jest to znak, że powinniśmy zmienić nasze postępowanie bądź też nastawienie do rzeczywistości.

Dziecko może być również ostrzeżeniem przed zbyt nieroztropnym działaniem, albo infantylnym zachowaniem.

Dziecko we śnie – dobry znak!

Dziecko pojawiające się w naszych snach może jednak stanowić również dobrą wróżbę. Bardzo często zwiastuje bardzo spokoje i szczęśliwe pożycie rodzinne, innym razem oznacza powodzenie w pracy. Bardzo często sugeruje, że w niedalekim czasie może pojawić się jakaś nieznana do tej pory droga do sukcesu lub też wskazuje nam coś bardzo cennego do zdobycia. Nie należy bagatelizować snów tego rodzaju, ponieważ zazwyczaj wiążą się one z bardzo interesującymi i znaczącymi dla naszej egzystencji znaczeniami.

Oceń sennik

Sennik Dziecko

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Dziecko - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen