Drzwi

Sennik drzwi

Sennik drzwi

Drzwi zazwyczaj kojarzą nam się z możliwością wyboru, ale także i z przeszkodami z jakimi będziemy musieli się zmagać. W naszych snach mogą być drzwi otwarte lub zamknięte. Możemy je otwierać z łatwością lub otworzenie ich sprawia nam ogromną trudność. Ogółem drzwi jako symbol senny oznaczają okazje, jakie stawia przed nami los i możliwości, jakie możemy mieć w życiu, ale też przeszkody, na jakie najprawdopodobniej natrafimy albo tylko ostrzega nas przed nimi nasza podświadomość. Drzwi też, podobnie jak bramy, mogą zapowiadać ważne zmiany w naszym życiu, próby przekraczania jakichś barier i pokonywania ograniczeń oraz przejście w nową fazę życia, na przykład w sensie ideologicznym.

Rodzaje drzwi w snach

Rodzaje drzwi, które możesz napotkać w swoich snach:
  • Otwarte drzwi – reprezentują dostępne nam możliwości i wybory.
  • Zamknięte drzwi – oznaczają brak możliwości lub że czujemy, że są one dla nas nieosiągalne.
  • Nowe drzwi – mogą wskazywać na nowe możliwości.
  • Znane nam drzwi – mogą sugerować pójście naprzód, postęp prac.
  • Brama garażowa – oznacza możliwości. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem na temat znaczenia snu w garażu.
  • Pułapka – ten rodzaj drzwi wskazuje na tajemnicę, coś nieznanego.
  • Szklane drzwi – odzwierciedlają Twoje wewnętrzne emocje. Zobacz powiązany artykuł na temat znaczenia symbolu szkła we śnie.
  • Drzwi obrotowe – mogą dotyczyć poczucia kręcenia się w kółko, utknięcia.
  • Drzwi na poddasze – to Twój obraz wyższego ja. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem o znaczeniu snów o strychu.
  • Drzwi samochodu – mogą reprezentować podróż. Zobacz powiązane symbole snów, takie jak znaczenie pojazdów, jazda samochodem i wypadki samochodowe.
Możesz także przeczytać o symbolu bramy w snach.

Znaczenie snu drzwi

Ustawienie i ilość drzwi we śnie, ma też znaczenie:

Drzwi się otwierają

Otwarcie drzwi sugeruje nowe możliwości i potencjalną zmianę. Może to odzwierciedlać osobistą podróż, którą już odbywasz lub którą masz nadzieję rozpocząć.

Odblokowane drzwi

To dobry znak. Coś w Twoim życiu rusza do przodu, zyskujesz nowe możliwości po dłuższym zastoju (przerwie).

Drzwi się zamykają

Zamknięcie drzwi może oznaczać, że masz wrażenie, że wszystkie szanse na osiągnięcie celu są dla Ciebie niedostępne. Może to również oznaczać, że masz wybór – otworzyć drzwi, czy odejść? Zamknięte drzwi nie muszą być złe, ale prawdopodobnie oznaczają, że czujesz się sfrustrowany lub rozdarty z powodu czegoś.

Zamknięte drzwi

Zamknięte drzwi mogą sugerować, że czujesz się uwięziony lub zablokowany przez coś w życiu. Mogą również reprezentować Ciebie jako osobę. Nie chcesz wpuszczać ludzi? Czy zazwyczaj powstrzymujesz ludzi przed zbliżeniem się do Ciebie?

Wiele drzwi do wyboru

Posiadanie wielu drzwi we śnie oznacza, że masz w życiu wiele wyborów. Możesz czuć się przytłoczony lub zadowolony z tak wielu opcji.

Znaczenie snu drzwi

Kiedy śni nam się, że przechodzimy przez jakieś drzwi, może być to znak wchodzenia do dotąd niedostępnej nam sfery naszego umysłu. Otwieranie i zamykanie drzwi to symbol otwierania się i zamykania dróg komunikacji między poziomami naszej świadomości, co zwykle odbywa się przy naszym udziale, choć często nieświadomym. Gdy śnimy, że stoimy przed kilkoma parami drzwi, może to oznaczać, że na jawie mamy za dużo możliwości do wyboru i przez tę mnogość nie wiemy, na co się zdecydować. Drzwi obrotowe, w których coś utknęło, to niechybny znak, iż na jawie stoimy w miejscu, bo nie umiemy podjąć jakiejś ważnej decyzji, która pozwoli nam iść dalej. Nasza podświadomość poprzez ten sen daje nam znak, że powinniśmy podjąć jakąś inicjatywę, by wyrwać się z tego marazmu.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply