Drzewo

Drzewo to uniwersalny symbol życia ludzkiego.

Drzewo to uniwersalny symbol życia ludzkiego.

Okazuje się, że drzewa w naszych snach pojawiają się nadzwyczaj często. Wodzimy drzewa, które rozkwitają bądź owocują, ale także stare, chore, z połamanymi gałęziami, zupełnie złamane czy nawet spalone. Możliwości jest wiele. Warto dokładnie przeanalizować każdą z nich, bowiem sny tego rodzaju mają zazwyczaj bardzo ciekawe znaczenie.

Sny o drzewach mogą mieć różne warianty. Nie muszą pojawiać się wyłącznie jako pojedyncze rośliny o określonych cechach. Niejednokrotnie jesteśmy otoczeni przez różnorodne drzewa, ponieważ znajdujemy się w lesie, innym razem spadamy z drzewa, bądź wdrapujemy się na nie…

Jak interpretować sny o drzewach?

Drzewo to uniwersalny symbol życia ludzkiego. Gdy pojawia się w naszych snach, możemy interpretować je jako bezpośredni związek pomiędzy warstwami ducha,natury oraz zaświatów. Zgodnie z wierzeniami drzewa były siedzibami duchów, a jednocześnie stanowiły metaforę wszystkich sfer egzystencji. Uznawane były również za oś, na której wspiera się świat.

Drzewo jest bardzo znaczącym symbolem, zakorzenionym nie tylko w kulturze, lecz również religii. W biblijnym Raju rosło bardzo szczególne i znaczące dla całego rodzaju ludzkiego Drzewo Wiadomości Dobrego i Złego, a u wrót babilońskiego nieba rosło Drzewo Życia oraz Drzewo Prawdy. Oprócz tego znane jest także Drzewo Kosmiczne, symbolizujące wieczną płodność oraz odrodzenie mocy czerpanej ze wszystkich żywiołów.

W snach drzewa są metaforą człowieka oraz jego losu. Jeśli widzimy drzewa nienaturalnie małe, chore, z połamanymi gałęziami, powinniśmy zwrócić uwagę na nasze zdrowie. Mogą jednak stanowić również symbol osób z naszego bliskiego otoczenia, które są fałszywe w stosunku do nas.

Kwitnące drzewa natomiast są oznaką zbliżającej się radości, stanowią zapowiedź dobrej przyszłości, szczególnie tej związanej z uczuciami. Owocujące drzewo to symbol podświadomości; świadczą o tym, że udało nam się zrozumieć to, co dotychczas było dla nas niepojęte, albo też występują w charakterze zapowiedzi sukcesów w sferze materialnej.

Jeśli w naszym śnie gubimy się w lesie, powinniśmy odnieść tę sytuację do naszych umiejętności radzenia sobie z problemami i pokonywaniem rożnego rodzaju przeszkód życiowych. Gdy odnajdujemy drogę powrotną bez większych przeszkód, zapewne również w życiu realnym radzimy sobie z problematycznymi sytuacjami z łatwością. Błądzenie po lesie i nieumiejętność odnalezienia właściwej drogi może świadczyć, iż jesteśmy nieco nieporadni życiowo.

Ciekawe są również sny,w których próbujemy się wdrapać na drzewo – symbolizują one nasza własną drogę życiową. Warto zwrócić uwagę na to, czy wspinaczka sprawiała nam problemy czy też przychodziła nam z łatwością, aby później móc odnieść się do swojego realnego życia.

Leave a Reply