sennik dom

Dom

Dom we śnie oznacza przede wszystkim Twoje ego i osobowość.

Prawie zawsze odnosi się do duszy i tego, jak budujesz swoje życie, a także do Twojej wewnętrznej wrażliwości.

Sennik wymienia też różne  pomieszczenia i obszary w domu, które odzwierciedlają różne aspekty Twojej osobowości oraz doświadczenia.

Sennik dom 

Ważna jest wartość domu, czyli to, czy jest to luksusowa rezydencja czy chata, zamek czy dom. W zależności od tego może sygnalizować na przykład potrzebę wzrostu zawodowego albo zabezpieczenia.

Jak podpowiada nam sennik, dom jest też symbolem kobiety. Może być interpretowany jako całość albo poszczególne jego części.

Remont i inne praktyczne prace związane z domem oznaczają poszanowanie pracy i psychiczne przetwarzanie własnych bądź cudzych doświadczeń.

Sennik sugeruje, że wygląd domu zarówno w środku jak i na zewnątrz świadczy o osobowości człowieka, tzn. czy jest poukładana, wymagająca pracy, chaotyczna.

Sennik: widzieć dom

Dom symbolizuje również ciało człowieka, ponieważ jak dom zawiera życie; w szerszym tego słowa znaczeniu – środowisko, w jakim się żyje, a także kobieta, dusza domu. Jak uściśla sennik, wyjątkowo dom symbolizuje psychikę, będącą dynamizmem spowitym w powłokę cielesną.

Dom rodzinny

Dom rodzinny pojawiający się w naszych snach symbolizuje bezpieczeństwo, przytulne schronienie oraz pewność siebie śpiącej osoby. Czytaj więcej – znaczenie snu dom rodzinny

Dom babci, dziadków

Dom babci / dziadków w Twoim śnie oznacza, że czeka Cię ogromne rozczarowanie. Długo czynione starania spełzną na niczym i konieczna będzie radykalna zmiana planów. Klęska w jednym otworzy Ci jednak nowe możliwości w innych sferach Twojego życia, co bardzo Ci się opłaci.

Cudzy dom

Cudzy dom – Strach przed nieznanym jest zrozumiały, ale nowe nie musi być gorsze. Każda zmiana czegoś uczy i pozwala otworzyć się na nowe szanse. Staraj się nie zamykać na zmiany, a zobaczysz jak dobrze Ci idzie w nowej roli.

Budowa / rozbiórka domu

Budowa lub rozbiórka domu to znak, że masz zdolność do pomyślnego budowania swojego życia, ale i do samozniszczenia. Sennik sygnalizuje, że wizja, w której główny motywem jest budowanie lub niszczenie, udziela Ci dostępu do tych umiejętności.

Remont / naprawa domu

Naprawa lub remont w domu to sygnał, że powinieneś dbać o swoje stosunki i o swoje zdrowie. Może to też być znak, że musisz zwrócić uwagę na szkody swojego życia.

Znaczenie snu dom

 • Jeśli śni Ci się dom, który nie jest pusty, bo są w nim na przykład meble, sennik upatruje w tym zaku, że jesteś w stanie rozpoznać swoje pozytywne cechy.
 • Obcy ludzie w domu: mogą wskazywać, że czujesz się zagrożony przez jakąś część Twojej osobowości.
 • Działanie w domu: wskazuje na konflikt między dwoma częściami Twojej osobowości.
 • Widok domu z przodu: pokazuje, jak postrzegają Cię inni ludzie.
 • Wejście do domu albo jego okolice: to  w senniku wyrażny znak, że jesteś domatorem.
 • Wyjście z domu: oznacza, że jesteś ekstrawertykiem.
 • Imponujący dom: pokazuje, że marzysz o powszechnym szacunku.
 • Ruch w domu: to znak, że chcesz zmienić swoje życie, ale wpierw musisz otworzyć się i stworzyć więcej miejsca.
 • Gdy śnisz, że jesteś poza domem, wskazuje to na Twoje sprawy publiczne.
 • Mały dom: wskazuje na Twoją potrzebę bezpieczeństwa i ochrony, a także chęć większej odpowiedzialności.
 • Jeśli dom jest w lesie, jest to znak, że czujesz się złapany w klatkę i masz potrzebę ucieczki.
 • Dom na wodzie: zapowiedź pomyślności.
 • Kupować: dobrobyt.
 • Posiadać: beztroskie dni.
 • Opuścić własny: otwierają się nowe drogi na dalsze życie.
 • Widzieć zaniedbany: choroba lub załamanie nerwowe.
 • Widzieć płonący: nagłe nieszczęście.
 • Zburzony: usuniesz jakąś przeszkodę.
 • Pusty: twoja ufność była pochopna, czekają Cię smutne chwile, pogódź się z rzeczywistością.
 • Widzieć walący się: zapowiedź zgonu.
 • Wielopiętrowy: bardzo duże zyski.
 • Szklany: uznasz pochlebstwa za dobry znak, jednak zaszkodzisz sam sobie.
 • Stary dom: brak poczucia bezpieczeństwa.
 • Dom do remontu: kłopoty rodzinne.
 • Zmieniać dom: przeprowadzka na widoku, zmiana środowiska lub kobiety.
 • Dom wytworny o żywych kolorach: erotyzm, żądza.
 • Dom z nieprzejrzystymi lub wybitymi oknami: zaślepienie moralne.
 • Dom bez drzwi: brak porozumienia z otoczeniem.
 • Dom z dachówka zniszczoną przez burzę: umysł wzburzony, kryzys świadomości albo zaburzenia psychiczne. Dom symbolizuje całą osobowość człowieka.

Dom dziecka

Kiedy we śnie pojawia się dom dziecka, oznacza, że boisz się braku uczucia i samotności. Bywasz samotny nawet wśród tłumu ludzi. czytaj węcej – sennik dom dziecka

Dom pogrzebowy

Gdy we śnie widzisz zakład pogrzebowy, spróbuj szczęścia na loterii, masz szansę na wygraną.

Dom spokojnej starości, dom starców

Jest to znak, że warto się przebadać. Sny tego typu mogą sygnalizować wczesne stadia rozwijającej się w Twoim ciele choroby. Dbając o profilaktykę, unikniesz problemów zdrowotnych i zapewnisz sobie spokój na długie lata.

Dom publiczny

Jeśli śnisz, że jesteś w domu publicznym może to oznaczać Twój strach przed przedstawicielami przeciwnej płci albo sygnalizować, że jesteś ciekaw nowych przeżyć seksualnych, które przekraczają pewne granice. Czytaj więcej – sennik dom publiczny / burdel

Dobrym snem jest, kiedy o świcie wychodzi się z domu łatwo, bo nikt z ludzi wewnątrz nie zatrzymuje nas, a drzwi nie są zamknięte na klucz.

W senniku oznacza to, że wszystko pójdzie zgodnie z życzeniami i po naszej myśli. Natomiast nie móc wyjść i nie móc znaleźć wyjścia z domu własnego lub tego, w którym śniący właśnie się znajduje, zapowiada zły obrót rzeczy.

A mianowicie: tym, co wybierają się w podróż pozostanie w miejscu; tym, którzy zabierają się do jakiegoś przedsięwzięcia przeszkody; słabym długą chorobę; chorym – śmierć.

Dom w naszych snach

Dom to jeden z najbardziej osobistych snów jakie mogły się nam przytrafić. Dom to nasze schronienie, nasza ostoja. Są również osoby dla których dom będzie miał zupełnie inne znaczenie, to osoby którym działa się jakakolwiek krzywda w domu.

Sennik dom
Sennik dom

Dom jako symbol senny rzadko oznacza to, co w rzeczywistości. Zwykle we śnie jest on odzwierciedleniem nas samych, zaś jego poszczególne pomieszczenia czy piętra to wszystko, co się z nami wiąże – nasze wrodzone zdolności, nabyte umiejętności, ale też błędy, jakich się dopuściliśmy, zaniedbania, jakie mamy na sumieniu oraz inne aspekty naszej bardzo złożonej osobowości.

Niskie kondygnacje oznaczają naszą podświadomość, tak samo jak rozmaite zakamarki domu wskazują na nieodkryte miejsca naszego umysłu, zaś wyższe piętra to wyższe części naszej psychiki.

Poszczególne pomieszczenia, elementy takie jak schody czy spiżarnie nie są ważne i nie musimy poświęcać im więcej uwagi jeśli chodzi o interpretację tego snu.

Ważne jednak mogą okazać się poszczególne przedmioty, które mają dla nas – we śnie lub na jawie – jakieś większe znaczenie, gdyż mogą nawiązywać do jakichś istotnych szczegółów czy wydarzeń z naszego życia.

Znaczenie snu dom

Kiedy śni nam się, że znajdujemy się w znanym nam domu, ale nie wszystko się w nim zgadza, bo odnajdujemy jakieś nieznane nam dotąd elementy lub nie możemy się wcale do nich dostać, jest to symbol tych aspektów i stron naszej osobowości, których dotychczas nie poznaliśmy.

Może to również wskazywać na jakieś nasze uczucia czy emocje, z którymi się nie zgadzamy i staramy się je zepchnąć na margines naszej świadomości, by nie poświęcać im już więcej uwagi. Często są to jakieś mroczne, złe skłonności, ale nie zawsze – może to być na przykład chęć pomocy komuś, ale nie chcemy tego zrobić, bo wiemy, że nie będzie to dla nas korzystne.

Jeśli śni nam się, że w domu widzimy jakichś ludzi, których znamy z dawniejszych czasów, być może takich, którzy już nie żyją, może to oznaczać, że są w naszym życiu jakieś nierozwiązane sprawy z przeszłości.

Być może nie jesteśmy tego do końca świadomi, jednak są one dla nas na tyle ważne, że wciąż tkwią w naszej podświadomości i to się raczej nie zmieni jeśli nie zadamy sobie trudu doprowadzenia tego do końca kiedy już uda nam się odkryć, co to może być.

Gdy w naszym śnie w domu znienacka pojawiają się obcy, nieznani nam ludzie, są to symbole nieznanych nam, tajemniczych aspektów naszej osobowości, których podświadomie nie akceptujemy, ponieważ nie mieszczą się one w naszym kanonie życia. Być może są to jakieś społecznie nieakceptowane skłonności lub nawet takie, które mogą być dla nas samych lub dla innych ludzi w jakiś sposób niebezpieczne.

Kiedy śnimy o domu zbyt małym jak na nasze potrzeby, niefunkcjonalnym czy niewygodnym bądź śni nam się, że jakiegoś powodu nie możemy go opuścić, oznacza to, iż nasza sytuacja na jawie pozostawia sporo do życzenia i nie jesteśmy z niej zadowoleni. To samo oznacza przeprowadzka, przy czym poprzez ten symbol nasza podświadomość może starać się wzbudzić w nas chęć do zmiany naszej sytuacji.

Gdy w naszym śnie pojawia się otoczenie domu, czyli domy sąsiadów, ulica czy perspektywa całego osiedla, wskazuje to na nasze najbliższe, zewnętrzne otoczenie.

Freud wszystkim otworom pojawiającym się we śnie, także tym, jakie mogą znajdować się w domu, przypisywał znaczenie seksualne.

Dlatego na przykład przejście przez drzwi czy tylko ich otwarcie utożsamiał z kontaktami erotycznymi. Jednak przejście przez drzwi uważał także za możliwe poszerzenie się horyzontów osoby śniącej, zwykle myślowych, odkrywanie nowych dziedzin działania czy zainteresowań.

Przechodzenie z dobrze znanej części domu do nowo odkrytej uważał za symbol wsłuchania się w głos intuicji i odkrycia nieznanych aspektów osobowości czy też podświadomości.

Jung przebywanie w znanym otoczeniu domu uważał za próbę upewnienia samego siebie przez osobę śniącą co do tego, że w jego życiu wszystko jest w porządku i panuje w nim bezpieczna stabilizacja.

Nowe i w dobrym stanie przedmioty utożsamiał z nadziejami na przyszłość, zaś zniszczone i przeznaczone do wyrzucenia – z błędami, jakie osoba śniąca niegdyś popełniła lub złymi rzeczami, jakie komuś mogła wyrządzić.

Co do obecności w domu innych ludzi, stosował bardzo proste wytłumaczenie – odzwierciedlają one stosunki śniącego z ludźmi, z jakimi ma styczność na jawie.

źródło : sennik.biz – dom

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply