Dom rodzinny

Sennik dom rodzinny

Sennik dom rodzinny

Dom z dzieciństwa jest uznawany za symbol ładu i porządku , jest też miejscem bezpiecznego schronienia.

W myślach a także w snach bardzo często powracamy myślami do domu z dzieciństwa. Są to marzenia , które przywołują uśmiech na naszej twarzy.

Dom z dzieciństwa na jawie jest symbolem wszystkiego, co dobre i bezpieczne, gdyż właśnie z takim porządkiem, ładem i bezpieczeństwem wszystkim nam się na ogół kojarzy.

We śnie zazwyczaj jest metaforą nas samych, rzadziej nawiązuje do okresu naszego dzieciństwa, który spędziliśmy właśnie w tym domu.

Znaczenie snu dom

Sen taki prawie na pewno odnosi się do naszej obecnej sytuacji. Być może mamy jakiś problem, z którym nie możemy sobie poradzić i pomocne może okazać się cofnięcie się do czasów dzieciństwa i tam znalezienie odpowiedzi na dręczące nas na jawie pytanie.

Freud uważał, że najważniejsze jest, by osoba śniąca o domu z dzieciństwa odkryła, do jakiego konkretnego wspomnienia z okresu dzieciństwa nawiązuje jej sen.

Twierdził także, iż fakt, że komuś śni się właśnie ten motyw, jest dowodem na to, iż osoba ta nie jest zadowolona ze swej sytuacji na jawie – dręczą ją jakieś obawy, przeżywa jakieś problemy bądź jest sfrustrowana z jakiegoś powodu.

Jung dom uważał za metaforę ludzkiej duszy, a sen o domu z dzieciństwa utożsamiał z emocjonalnym powrotem do tego, co związane z okresem dzieciństwa – tradycjami, zwyczajami, przeszłością czy rodzicami.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply