Deszcz

Deszcz w naszych snach bardzo często symbolizuje łzy i niejednokrotnie niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny.

Deszcz w naszych snach bardzo często symbolizuje łzy i niejednokrotnie niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny.

Deszcz w naszych snach może pojawić się w różnych kontekstach i okolicznościach. Czasami zaczyna padać nagle i niespodziewanie, a czasami obserwujemy w naszym śnie jak stopniowo zanosi się na ulewę. Różna może być również nasza reakcja na deszcz.

Deszcz we śnie, tak jak i w życiu, może przybierać różne formy. Niekiedy jest to lekka mżawka, innym razem bardzo gwałtowna burza. Różna może być również nasza reakcja: czasami spacerujemy spokojnie, innym razem w panice poszukujemy miejsca, w którym możemy się schronić. Bardzo często jednak deszcz jest w naszych snach tylko tłem dla rozgrywających się wydarzeń, współtworzy ogólną atmosferę.

Jak interpretować sny o deszczu?

Deszcz w naszych snach bardzo często symbolizuje łzy i niejednokrotnie niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Kwestie interpretacyjne zależą w dużym stopniu od tego, czy jest to lekka mżawka, czy też gwałtowna ulewa. Warto zwrócić uwagę również na naszą reakcję na deszcz: czy był dla nas zaskoczeniem, czy też zanosiło się na niego, czy byliśmy wówczas byliśmy spokojni, czy też spadające z nieba krople wzbudziły w nasz gniew.
Znaczenie deszczu w snach może być różne – niekiedy oznacza smutek, innym razem, kiedy następuje po okresie suszy – przynosi oczyszczenie i wytchnienie.

Gwałtowne burze z snach konotują dwa podstawowe znaczenia. Z jednej strony mogą wyrażać naszą wewnętrzną walkę z niewyrażanymi, tłumionymi emocjami oraz uczuciami, z drugiej zaś mogą być związane ze spokojem, ulgą, oczyszczenie atmosfery, jakie zwykle następuje po burzy. Może potrzeba w naszym realnym życiu jakiejś „burzy”, która skutecznie oczyściłaby atmosferę?

Sny o deszczu według Freuda

Dla Freuda wszystkie sny, w których pojawia się woda, oznaczają powrót do życia płodowego, a jednocześnie bardzo wczesnego dzieciństwa. Kiedy woda jest groźna i wywołuje w nas strach, może wskazywać na niepokój związany z współżyciem seksualnym bądź tłumionymi drażliwych myśli o moczeniu się.

Sny o deszczu według Junga

Jung kojarzył sny o deszczu z żeńską energią, a także wszystkim tym, co w nas nieuświadomione.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply