Ciąża, poród

Sennik ciąża

Sennik ciąża

Ciąża to stan błogosławiony. Ciąża oraz narodziny nowego członka rodziny wiele zmienia w życiu osób, których dotyczy, dlatego jeśli kobieta i mężczyzna decydują się na poczęcie, powinni najpierw przygotować się do tego fizycznie i psychicznie.

Sny, w których pojawia się motyw ciąży i porodu, najczęściej, rzecz jasna, zdarzają się przyszłym rodzicom, którzy już spodziewają się potomka albo tylko go planują i marzą o tym, by zostać rodzicami.

Jednakże mogą one także zdarzać się osobom, które stoją u progu ważnych zmian mających dokonać się w ich życiu.

Znaczenie snu ciąża

W tym przypadku oznacza to, iż obawiamy się tych mających nieuchronnie nadejść zmian, ale też czujemy pewną ekscytację na myśl o nich, wiedząc, że nasze życie będzie dzięki temu diametralnie inne. Może to także oznaczać, iż na jawie nie lubimy zmian i do każdej podchodzimy z dużą obawą oraz z trudem przyzwyczajamy się do nowych rzeczy.

Jeśli zaś motyw ciąży i snu pojawia się u osób, głównie kobiet, które mają wkrótce rzeczywiście mieć dziecko, jest to przede wszystkim objaw żywionych na jawie, normalnych obaw i wątpliwości. Jednak jeśli śnimy, że rodzi nam się dziecko chore, zdeformowane czy nawet nieludzkie, wcale nie warto się tym przerażać, gdyż nie jest to ostrzeżenie, a jedynie sygnał naszych obaw, które są przecież w zupełności normalne.

Freud uważał, że poród i ciąża we śnie niewiele znaczą, a na pewno nie wskazują na chęć posiadania dziecka – uważał, że funkcją tego są zupełnie inne symbole.

Jung uważał, że poród to symbol rodzącej się nowej samoświadomości, odkrywania nieznanych dotąd aspektów osobowości.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply