Sennik Choroba

Sny o chorobie często wywołują w nas negatywne emocje. Rodzą niepokój i często przekształcają się koszmary, z których chcielibyśmy jak najszybciej się wybudzić. Po takim sennym marzeniu pojawia się także silny strach o życie i zdrowie najbliższych. A także obawa o siebie samego i swoja przyszłość. Ale czy słusznie?

Sennik sugeruje, że takie wizje często nawiedzają osoby, które rzeczywiście zmagają się z realną chorobą lub podświadomie czują, że ich organizm zaczyna się buntować. To także manifestacja wewnętrznego cierpienia, poczucia braku bezpieczeństwa, braku opieki i życiowej stabilizacji.

Takie sny nierzadko wyprzedzają okresy spadku energii i motywacji oraz wyczerpania emocjonalnego związanego z nieprzyjemnymi doświadczeniami. Żeby jednak dobrze zrozumieć znaczenie snu, w którym przewodnim motywem stała się choroba, warto przyjrzeć się wszystkim jego elementom.

Sennik choroba

Choroba nowotworowa / rak

Jeśli śnisz, że jesteś chory na nowotwór, wieszczy Ci to niedostatek i nieszczęście. Może to też oznaczać, że podjąłeś złą decyzję i będziesz cierpiał z powodu konsekwencji. Czasem jednak oznacza nowe plany, nową energię i nowy początek.

Sennik: choroba bliskiej osoby

Choroba bliskiej osoby, stanowi oznakę zbliżających się kłopotów. Sennik podpowiada, że to wskazówka, aby zachować większą ostrożność w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Znaczenie snu choroba

 • Choroba mamy zapowiada, że doświadczysz pociechy.
 • Jeśli śnisz o chorobie serca, w senniku znajdziemy informację, że problem dotyczy Twojej sfery uczuciowej,
 • jeśli śnisz o chorobie oczu, może to oznaczać, że powinieneś zauważyć jakieś osoby w życiu na jawie.
 • Rozstrój żołądka albo dyskomfort w jelitach wskazuje na coś, co musi być strawione.
 • Jeśli śni Ci się, choroba skóry, jest to sygnał, byś nie zapomniał o czymś ważnym.
 • Jak wskazuje sennik, choroba psychiczna zapowiada, że niebawem spotka Cię sporo szczęścia i będziesz cieszył się większym szacunkiem otoczenia.
 • Jeśli śnisz, że jesteś chory, oznacza to, że straciłeś równowagę psychiczną albo w sferze uczuć i masz problemy, z którymi musisz walczyć.
 • Choroba ojca zwiastuje Ci smutek i cierpienie.
 • Choroba dzieci wróży domowe frustracje.
 • Kiedy śnisz, że odwiedzasz choregosennik sugeruje, że jest to znak, że na jawie masz kontakty, które źle wpływają na Twoją psychikę.
 • Jeśli opiekujesz się chorym, oznacza to, że wkrótce uwolnisz się od toksycznej znajomości. Jak sygnalizuje sennik, na poziomie duchowym zaś choroba oznacza brak duchowej przejrzystości.

Choroba polega na zaburzeniu funkcji lub uszkodzeniu struktury organizmu. O zaistnieniu choroby można mówić wtedy, gdy działanie czynnika chorobotwórczego wywołuje niepożądane objawy, różniące się od czynności zdrowego organizmu.

Sennik choroba
Sennik choroba

Chyba nie ma takiego człowieka który lubiłby chorować , dotyczy to tak samo choroby na jawi e jak i we śnie.

Sny o chorobie mogą przybierać różne formy. Jeśli śnimy w jakimś kontekście o chorobie, najczęściej oznacza to, iż podświadomie lub całkiem świadomie obawiamy się o nasze zdrowie.

Może to być także zapowiedź choroby dla osób, które czują się dobrze, jednak w ich organizmie już coś zaczyna się dziać. Może to również oznaczać nie chorobę fizyczną, lecz jakieś problemy natury psychologicznej i emocjonalnej.

Znaczenie snu choroba

Kiedy śnimy, że jesteśmy chorzy, może to być znak, że coś jest nie w porządku z naszym życiem wewnętrznym. Być może mamy jakieś problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić i odczuwamy ból emocjonalny, choć możemy do końca go sobie nie uświadamiać.

Świadczy to najpewniej o istnieniu wewnętrznego napięcia, które uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, bowiem odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Sen o chorobie zapowiada kłopoty i rzeczywistą chorobę w twojej rodzinie. Wkradnie się też z pewnością niezgoda.

Sen, że sam jesteś chory, oznacza niegroźną dolegliwość albo niemiłe stosunki z jakimś krewnym. Musisz szczególnie dbać o swoje zdrowie.

Dla kobiety sen o jej własnej chorobie wróży, że jakieś nieprzewidziane zdarzenie doprowadzi ją do rozpaczy, ponieważ będzie zmuszona odwołać zapowiedzianą wizytę albo rozrywkę.

Dla młodej kobiety sen, że jest chora na nieuleczalną chorobę, zapowiada, że prawdopodobnie będzie żyła w stanie bezżennym.


Sen o chorobie

Kiedy czujem się chorzy, udajemy się do lekarza. Zażywamy różnorodne leki, leżymy w łóżku, odpoczywając i dochodząc do siebie. W poważniejszych przypadkach konieczna jest nawet wizyta w szpitalu, gdzie pod okiem specjalistów wracamy do zdrowia. Gdzie się jednak udać po pomoc, kiedy choroba dopada nas… we śnie? Sny o chorobie mogą mieć wiele ciekawych znaczeń. Warto zwrócić uwagę podczas snu, jaki jest charakter choroby oraz w jaki sposób na nią reagujemy. Zazwyczaj tego rodzaju sny nawiązują bezpośrednio do wydarzeń z naszego życia.

Sen o chorobie powinien być przez nas odpowiednio zinterpretowany, ponieważ w większości przypadków rzuca nowe światło na nasze problemy i sprawy dnia codziennego. Interpretacja zależy w dużej mierze od tego, czy choroba dotyczy nas samych, czy też kogoś z naszego otoczenia. Ważne jest również, jaki miała charakter – czy była błaha, czy też poważna itd. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę, kiedy przytrafią się nam którejś nocy sny o chorobie.

Co oznacza sen o chorobie?
Sny o chorobie mogą z jednej strony oznaczać, że jesteśmy zaniepokojeni naszym stanem zdrowia, z drugiej zaś zazwyczaj traktowane są jako podświadoma sugestia, iż powinniśmy zwrócić uwagę na nasze ciało, będące swoistym naczyniem dla duszy.

Nasze ciało żyje w bezpośredniej symbiozie z umysłem. Niekiedy pewne zaburzenia psychiczne mogą powodować objawy fizyczne. Jeśli więc śnimy, iż jesteśmy chorzy i coś niedobrego dzieje się z naszym ciałem, być może jest to oznaka cierpień wewnętrznych. Powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” jak najbardziej w tym przypadku jest trafne. Często również doznając różnorodnych negatywnych emocji stwierdzamy, że „ściska nas w dołku”. Szczególnie marzenia senne, w których mamy duże trudności w oddychaniu wskazują na pewne problemy z duchowym samopoczuciem.

Na co zwracać uwagę?
Warto zapamiętać dokładnie, która część naszego ciała jest chora, jak się wówczas czujemy, jak reaguje na naszą chorobę otoczenie, a także jaka jest reakcja nas samych. Ważne jest również, czy jest to lekka, czy może bardzo poważna dolegliwość, która w konsekwencji prowadzi nawet do śmieci. Wszystko może być w snach tego rodzaju interpretowane i ze wszystkiego możemy wyciągnąć wartościowe wnioski.

Oceń sennik

One Response

 1. Agata 21 marca 2024

Sennik Choroba

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Choroba - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen