Sennik Być ściganym

Sennik być ściganym

Sennik być ściganym

Sny o tym, że jesteśmy ścigani nie należą do przyjemnych. Słowo „pościg” już kojarzy się nam źle, jest czymś niebezpiecznym, groźnym ,pełnym ryzyka.

W snach takich zazwyczaj goni nas ktoś niebezpieczny : albo jest to zwierzę, albo postać bez twarzy, albo jakieś potwory, przybysze z kosmosu.

Czasem może śnic się nam że bierzemy udział w wyścigu samochodowym. W wszystkich tych wersjach zazwyczaj nie pamiętamy jak nasz sen się zaczął, wiemy tylko, że musimy uciekać, bo niebezpieczeństwo zbliża się do nas wielkimi krokami. Jesteśmy wtedy bezradni, budzimy się zdyszani i przerażeni z walącym sercem w piersiach.

Jeśli motyw ten pojawia się w naszym śnie, jest to niezawodny znak, iż na jawie jest coś, co napawa nas obawą albo przynajmniej jest dla nas nieprzyjemne czy trudne na tyle, że staramy się tego unikać bądź przed tym uciec.

Nie chcemy konfrontacji z ową rzeczą, bo boimy się, że sobie z tym nie poradzimy bądź też podejmiemy złą decyzję, której konsekwencje będziemy ponosić jeszcze przez długi czas.

Znaczenie snu być ściganym

 

Możliwe także, iż to nasze własne uczucia napawają nas taką obawą, że chcemy przed nimi uciec, bo wiemy, że nie możemy ulec drzemiącym w nas potrzebom i emocjom. Jednakże jeśli śni nam się, że jesteśmy ścigani i zostajemy dogonieni, to jest to znak, iż na próżno się przed tym bronimy, bo i tak nie uda nam się przed tym uciec.

Freud uważał, że jeśli osoba śniąca przed kimś ucieka, to tak naprawdę podświadomie chce zostać schwytana, czyli zniewolona i usidlona przez kogoś, kto na jawie bardzo ją pociąga, jednak boi się popuścić wodze swym żądzom, gdyż może to mieć przykre konsekwencje.

Jung miał na ten temat ciekawą teorię, według której sen o byciu ściganym to nawiązanie do czasów prymitywnych, gdy ludzie często byli ścigani przez dzikie zwierzęta i jest to na tyle mocno zakorzenione w naszej ludzkiej naturze, że wcale nie musi to kojarzyć się z niczym innym.

Uważał jednak, że sny taki mogą też oznaczać, iż osoba śniąca nie ucieka przed czymś, co jest na zewnątrz, ale przed swymi własnymi uczuciami i emocjami, których nie akceptuje. Być może jest to jakaś ciemna strona jej psychiki, jakieś złe, drzemiące w niej uczucia, których istnienia nie chce przyjąć do wiadomości.

Oceń sennik

Sennik Być ściganym

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Być ściganym - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen