Burza

Sennik burza
Sennik burza

Burza na jawie kojarzy nam się z silnymi, gwałtownymi emocjami i potężnym żywiołem, którego nie jesteśmy w stanie okiełznać.

Również w snach często zjawisko to zazwyczaj jest związane z naszymi emocjami i zwykle są one gwałtowne i targają nami tak, że nie jesteśmy w stanie tego pohamować.

Zwykle są to nasze pragnienia, a wręcz żądze, choć czasami burza jako symbol senny może też oznaczać napięcie, jakie przeżywamy na jawie, choć być może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, albo problemy, które nas dręczą i nie dają spokoju.

Znaczenie snu burza

Bardzo ważne jest to, czy w naszym śnie pojawiają się jakieś konkretne postaci, jeśli bowiem tak jest, to najprawdopodobniej właśnie te osoby są przyczyną naszego stanu emocjonalnego, powodując jakieś problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić.

Jeśli burzy towarzyszą błyskawice, są one symbolem naszej intuicji, która pomoże nam w jednej chwili zrozumieć jakąś ważną dla nas prawdę, niestety, niekoniecznie przyjemną i właśnie najprawdopodobniej tak będzie.

Burza może także zapowiadać zbliżającą się gorszą passę, podczas której będziemy mieć mnóstwo problemów, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą sytuację finansową.

Sen o burzy

Sen o burzy zazwyczaj wywołuje gwałtowne emocje. Pojawia się zazwyczaj w przełomowych sytuacjach życiowych, symbolizuje bardzo silne emocje, które nami targają. 

Sennik : burza

Burza pojawiająca się w marzeniach sennych zazwyczaj jest gwałtowna, budząca grozę, prowadząca do bardzo licznych zniszczeń. Towarzyszy jej zazwyczaj bardzo mocny deszczy, wiatr oraz groźne błyskawice i grzmoty.

Co symbolizuje burza w śnie?

Sny o burzy zazwyczaj związane są z naszymi uczuciami oraz pragnieniami. Zazwyczaj burza jest symbolem bardzo gwałtownych emocji oraz pragnień. Niekiedy może świadczyć również o wielkich trudnościach i problemach, które trapią osobę śniącą. Warto zwrócić uwagę na osoby pojawiające się w snach tego rodzaju. Bardzo możliwe, że to właśnie one są przyczyną naszych trosk.

Błyskawice pojawiające się podczas burzy to symbol intuicji oraz nagłej percepcji pewnej sprawy. Niestety bardzo często oznaczają prawdę, którą niebawem odkryjemy i niekoniecznie może być ona dla nas zadowalająca. Być może dowiemy się, że nasz partner nas zdradza lub też ktoś z naszego najbliższego otoczenia nie jest wobec nas lojalny.

Jeśli zaś sen o burzy spróbujemy wyjaśnić zgodnie z folklorystycznymi interpretacjami, powinniśmy spodziewać się nadchodzącego okresu niepowodzeń w naszym życiu.

Szczegółowa interpretacja różnych snów o burzy

Burza może śnić się nam w różnych kontekstach. Bardzo często symbolizuje gniew, szok, który przeżyliśmy w życiu bądź też jakiś dramat.

 • Gdy burza zaskakuje nas w szczerym polu, w oddaleniu od ludzi, stanowi zapowiedź negatywnych wydarzeń politycznych bądź społecznych.
 • Burza z piorunami oznacza poważną kłótnię.
 • Burza z gradem wskazuje na problemy rodzinne bądź finansowe. Dla związku oznacza ostateczne rozstanie.
 • Sen o burzy, w którym widzimy pociemniałe niebo, symbolizuje niepokoje w kraju.
 • Gdy podczas burzy ukrywamy się pod dębem, być może przeczuwamy zbliżające się niebezpieczeństwa, przed którymi należy się skryć.
 • Jeśli jednak przeczekamy burzę w bezpiecznym miejscu, zapewne i w życiu realnym unikniemy różnorodnych niebezpieczeństw.
 • Jeśli jesteśmy zaskoczeni przez burzę, pewnie niebawem zaskoczy nas również jakieś nieszczęście.
 • Jeżeli przeżyliśmy groźną burzę, w rzeczywistości możemy spodziewać się dobrego przebiegu naszych interesów.
 • Spoglądanie na burzę z bezpiecznego miejsca oznacza zagrożenie egzystencji, związków uczuciowych lub też przeszkód w ważnych sprawach.
 • Słyszenie odgłosów burzy oznacza złe wiadomości.
 • Widząc nadchodzącą burzę, możemy spodziewać się choroby.
 • Gdy burza we śnie już mija, zapewne w życiu realnym pokonamy wszystkie przeszkody.
 • Burza, podczas której walczymy o przetrwanie, wróży trudności oraz poważne straty.
 • Sen o burzy, w którym zauważamy drzewo rozdarte pod wpływem uderzenia pioruna, symbolizuje jakiś dramat w życiu śniącego, który ugodzi jego samego bądź też kogoś bliskiego z jego otoczenia.
 • Burza na morzu wskazuje na zaburzony porządek uczuciowy, jednakże bez zbytniego wybuchu emocji i uczuć. To symbol sporu, złości oraz sprzeczek miłosnych.
 • Gdy po burzy wraca spokój, niebo się rozpogadza i ukazuje się naszym oczom tęcza, zapewne różnorodne spory również ulegną złagodzeniu.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply