Sennik Broń

Broń to symbol agresji. W snach może oznaczać agresję w stosunku do kogoś, wobec samych siebie, a także obawę przed atakami otoczenia.

Broń to symbol agresji. W snach może oznaczać agresję w stosunku do kogoś, wobec samych siebie, a także obawę przed atakami otoczenia.

Broń, bez względu na to, czy jest to pistolet, nóż, miecz, materiał wybuchowy, czy też zwykły kij, zazwyczaj kojarzy się z niebezpieczeństwem, a nawet śmiercią. Sen o broni może bezpośrednio nawiązywać do doświadczeń oraz przeżyć, które wywołują w nas duże emocje, bardzo często negatywne. Warto przekonać się, co symbolizują marzenia senne z bronią jako motywem przewodnim. 

Sennik : broń

Broń może pojawiać się w snach w różnych kontekstach oraz sytuacjach życiowych. Czasami to my sami dzierżymy w dłoni niebezpieczny przedmiot, innym razem sami jesteśmy celem ataku. Interpretacja zależy nie tylko od rodzaju broni, która pojawia się w naszych marzeniach sennych, lecz również sytuacji, w której się znajdujemy.

Jak zinterpretować sen o broni?

Broń zawsze rozpatrywana jest w kontekście symbolu agresji. Może być metaforą naszej złości wobec innej osoby bądź też samych siebie. Niekiedy wyraża obawy przed atakami z otoczenia.

Sen o broni ukazujący agresję wobec nas wskazuje na to, że podświadomie obawiamy się, iż ktoś z naszych bliskich nas zdradzi bądź też swoim zachowaniem zaszkodzi naszej osobie. Jeśli to osoba śniąca jest stroną atakującą, należy się zastanowić, kim dokładnie jest nasz oponent, w którego stronę kierujemy nasze ataki. Ustalenie tożsamości ofiary pozwala zidentyfikować postać, która w realnym życiu wywołuje w nasz negatywne emocje, w tym również agresję.

Broń palna zazwyczaj interpretowana jest jako symbol bezwzględnej siły męskiej. Jeśli we śnie nie jesteśmy w stanie znaleźć pistoletu, o którym wiemy, że powinien być w określonym miejscu, najpewniej w życiu realnym mamy problemy z przejmowaniem kontroli.

Nóż to metafora problemów emocjonalnych, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Materiały wybuchowe symbolizują napięcie tłumione w sobie, które niebawem osiągnie punkt kulminacyjny i możemy… wybuchnąć.

Warto wspomnieć również o tym, że niektórzy interpretują sny o broni w kontekście seksualności. Bardzo wiele rodzajów broni w tym znaczeniu jest symbolem męskości.

Jeśli we śnie widzimy broń, powinniśmy w życiu realnym zachować ostrożność. Jest to również podświadomie przeczuwana zapowiedź kłótni.

Jeśli zaś dostajemy we śnie broń, możemy spodziewać się zaszczytów w życiu.

Kupowanie broni oznacza konflikty z prawem, zaś jej posiadanie symbolizuje nasze zmęczenie oraz zdenerwowanie.

Gdy we śnie słyszymy szczęk broni, być może przeczuwamy jakieś zagrożenie. Może być to symbolem realnych obaw, bądź też jedynie złudzeń.

Jeśli posiadana we śnie broń jest zniszczona, stara i nie nadaje się do użycia, symbolizuje daremne próby obrony przed trudnościami i przeciwnościami losu.

Ćwiczenia z bronią to sugestia, iż niebawem nasze wysiłki zostaną docenione i czeka nas nagroda.

Czyszczenie broni oznacza nadchodzące miłe zdarzenia i sytuacje, jednak gdy zobaczymy we śnie inne osoby z bronią, możemy spodziewać się trudności w naszym życiu.

Biała broń długa, np. szpada bądź też miecz, śniąca się mężczyznom to symbol agresywnej seksualności, zaś u kobiet ukazuje obawę przed seksualnością oraz wyraża tęsknotę za opiekuńczym, spokojnym mężczyznom.

Broń palna sugeruje zbliżające się kłopoty. Jeśli we śnie strzelasz z broni palnej, być może w najbliższym czasie będziesz mieć problemy ze zdrowiem.

Sen o broni według Freuda i Junga

Freud interpretował sny o broni jako wyraz braku poczucia bezpieczeństwa w sprawach intymnych. U Junga broń we śnie symbolizowała próbę dotarcia do sedna spraw, najważniejszych sfer nieświadomego umysłu.

Oceń sennik

Sennik Broń

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Broń - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen