Sennik Brama

Sny o bramie zazwyczaj symbolizują pojawiające się zmiany w naszym życiu.

Sny o bramie zazwyczaj symbolizują pojawiające się zmiany w naszym życiu.

Brama to rodzaj wejścia na jakiś zamknięty teren bądź przejścia np. pomiędzy dwoma obiektami. Zazwyczaj jest elementem ogrodzenia bądź muru. Symboliczne brama stanowi rodzaj pomostu pomiędzy różnymi światami. Może stanowić połączenie bądź oddzielenie rzeczywistości realnej od nadprzyrodzonej, światła od ciemności czy dobra od zła. 

Sennik : brama

Sny, w których pojawia się brama, zazwyczaj oznaczają pewne zmiany w naszym życiu. Mogą być oznaką potrzeby przekroczenia pewnych granic, barier bądź ograniczeń albo próbą wejścia w nowy etap w życiu, chęcią odrzucenia starych zasad. Sen o bramie może również symbolizować nowy poziom naszej świadomości, próby przejścia do nieświadomej bądź wyższej jaźni. To również znak zamykających się dróg komunikacji pomiędzy różnymi poziomami świadomości.

W mitologiach zazwyczaj bram strzegły groźne zwierzęta bądź potwory (np. Cerber stojący u wrót Hadesu). Miały one uniemożliwiać przejście przez bramę osobom niepowołanym. Stojący potwór u bram w naszym śnie może symbolizować przeszkody, jakie stoją przed nami w życiu.

Sen o bramie bardzo często może wyrażać lęk przed życiem pełnym przeszkód. Potrzeba Ci siły, aby móc je skutecznie usunąć. Oznacza również zmianę, sugeruje, że przeczuwasz pojawiające się nowe możliwości, dzięki którym wkroczysz w coś nowego.

Bramy niekiedy prowadzą również do piekieł! Dlatego w przypadku podejmowania decyzji o zmianach, należy być bardzo ostrożnym i kierować się zdrowym rozsądkiem.

Różne interpretacje snów o bramie:

  • Otwarta brama symbolizuje otwierające się przed nami nowe możliwości, z których powinniśmy skorzystać.
  • Zamknięta brama to symbol naszej niechęci do zmian. Może również oznaczać problemy z samoakceptacją, próby odizolowania się od otoczenia.
  • Nietypowy wygląd bramy ma związek z naszym życiem uczuciowym, silnymi emocjami, jakie łączą nas z bliską osobą, z którą jesteśmy w związku lub z którą pragniemy zdobyć.
  • Zburzona brama to zły znak – metafora naszych problemów finansowych, których się spodziewamy, lecz jednocześnie nie dopuszczamy do świadomości. Warto je sobie uświadomić jak najszybciej, aby podjąć stosowne kroki w celu uniknięcia ich bądź złagodzenia zanim będzie za późno.
  • Wejście przez otwartą bramę oznacza miłe przyjęcie w czyimś domu.
  • Przechodzenie przez piękną bramę wróży sukces, rozwój oraz szczęśliwą przyszłość.
  • Jeśli zamykasz bramę możesz spodziewać się, że poznasz osoby, które z czasem staną się Twoimi bliskimi przyjaciółmi.
  • Gdy stoisz przed otwartą bramą, zapewne obawiasz się podjęcia trudnej decyzji, które zmieni całe Twoje życie. To sugestia, iż musisz bardzo dokładnie przemyśleć swój wybór.
  • We śnie widziałeś żelazną bramę w postaci kraty? Zapewne marzysz o czymś nierealnym.
  • A gdy widzisz światło w bramie to znak, że poznasz rzeczy, które są nieznane innym osobom.

 

Oceń sennik

Sennik Brama

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Brama - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen