Sennik Bieg w zwolnionym tempie

Sny o biegu w zwolnionym tempie są zazwyczaj niepokojące. Świadczą o naszym niepokoju i obawach.

Sny o biegu w zwolnionym tempie są zazwyczaj niepokojące. Świadczą o naszym niepokoju i obawach.

Sny o biegu w zwolnionym tempie zazwyczaj bywają nieprzyjemne. Poruszamy się nienaturalnie wolno, często nie możemy przed czymś uciec, chociaż usilnie tego chcemy… Co oznaczają takie sny?

Sennik : bieg w zwolnionym tempie

Zdarzają się również sny, w których nagle tracimy kontrolę nad swoimi mięśniami, czujemy się sparaliżowani, bieg sprawia nam ogromny wysiłek. I chociaż umysł podpowiada nam, że trzeba biec, to jednak ciało zupełnie nie chce się podporządkować. Widzimy jedynie, że za naszymi plecami czyha niebezpieczeństwo, które jest coraz bliżej. Goni nas człowiek, bestia, pociąg bądź lawina, a my poruszamy się w zwolnionym tempie.

Co oznaczają sny o biegu w zwolnionym tempie?

Sen o biegu w zwolnionym tempie pojawia się zazwyczaj wówczas, gdy musimy podjąć jakąś ważną, niecierpiącą zwłoki decyzję. Być może w realnym życiu czujemy, iż zatrzymaliśmy się w jednym miejscu w związku z jakąś sytuacją, w żaden sposób nie możemy wpłynąć na pewne zdarzenia, a więc czujemy się w potrzasku, ciężko nam zrealizować jakieś plany. Takie sny pojawiają się często w momencie zakończenia związku, rezygnacji z pracy, a także problemów ze zdrowiem.

Gdy w śnie nie możemy ruszyć z miejsca, bądź też poruszamy się z ogromną trudnością, najpewniej nasza podświadomość wysyła nam sygnał, że w realnym życiu również nie możemy zrobić kroku do przodu. Należy przeanalizować taki sen i odgadnąć, z czego wynika nasze sparaliżowanie. Dzięki temu będziemy w stanie zrozumieć nasz niepokój, a następnie wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Sen o biegu w zwolnionym tempie według Freuda

Freud tłumaczył sny o biegu w zwolnionym tempie jako podświadome pragnienie, żeby zostać złapanym. Łączył je jednocześnie bezpośrednio ze sferą seksualną i właśnie na tej podstawie dokonywał szczegółowych interpretacji jednostkowych przypadków.

Sen o biegu w zwolnionym tempie według Junga

Jung twierdził zaś, że osoba śniąca w ten sposób nie dopuszcza do swojej świadomości pewnej istotnej, aczkolwiek niepokojącej części siebie. To sygnał, że taka konfrontacja i ujawnienie skrywanych pokładów osobowości jest niezbędne, chociaż może przerażające i budzące niepokój.

Oceń sennik

Sennik Bieg w zwolnionym tempie

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Bieg w zwolnionym tempie - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen