Basen

Pływasz w basenie, delikatnie unosisz się na wodzie. Jesteś sam, a może kąpiesz się wraz z innymi. Na sobie masz strój kąpielowy lub też wpadłeś do wody w ubraniu. Woda jest czysta bądź też brudna. Topisz się albo pływasz swobodnie wzdłuż brzegu. Czy taki własnie był Twój sen? Przekonaj się, co oznacza basen w Twoim śnie.

Sennik : basen

Basen bardzo często pojawia się w ludzkich snach. Może mieć różne znaczenia. Najczęściej sny o basenie ujawniają pewne cechy naszej osobowości oraz sposób, w jaki sami postrzegamy siebie. Baseny w snach pojawiają się w różnych kontekstach. Interpretacja uzależniona jest od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy oraz jakie są okoliczności.

Jak zinterpretować basen we śnie?

Baseny pływackie to konstrukcje stworzone przez człowieka, a więc sztuczne, wytworzone na potrzeby ludzi. Mają swoje granice. Doskonale znamy ich głębokość. To miejsca raczej bezpieczne, przy zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku raczej nie powinno nam się nic stać. Właśnie z tego powodu basen w naszym śnie zazwyczaj symbolizuje ograniczoną nieświadomość. Jest to przeciwieństwo snów o morzach bądź oceanach – obszarów wodnych, które są nieograniczone, bądź też jeziorach i rzekach kojarzących – rwących i nieodgadnionych, które związane są z pokładami nieświadomości nieograniczonej, która jest dla nas tajemnicą, nie mamy o niej pojęcia.

Gdy widzimy basen prywatny np. przy domu, powinniśmy interpretować sen raczej w kontekście osobistych doświadczeń. Jeśli pojawia się basen publiczny, ogólnodostępny np. przy szkole czy ośrodku rekreacyjnym, można do rozpatrywać go pod względem zbiorowości, społeczeństwa. 

Bardzo ważnym aspektem podczas interpretowania snów o basenie są również nasze zdolności pływackie,  a także strój, towarzystwo, jakość wody.

Jak może śnić się basen? 

Basen w snach odnosi się do sfery duchowej i emocjonalnej człowieka. Jeśli pojawia się w naszych snach, powinniśmy zwrócić uwagę na nasze uczucia.

Oto różne sytuacje i okoliczności, które mogą pojawić się w snach o basenie. Warto dowiedzieć się, co oznaczają:

  • Widząc pływające osoby w basenie możemy spodziewać się spełniania marzeń.
  • Kąpiel w basenie w ubraniu oznacza pewne zdarzenia z naszego życia, które mają bezpośredni związek z uczuciami.
  • Kąpiel w basenie oznacza nowe znajomości, które mogą pomoc nam osiągnąć awans. Symbolizuje również nowy związek miłosny, który być może czeka nas w przyszłości.
  • Basen wypełniony czystą wodą oznacza, że pokonamy problemy w przyszłości.
  • Basen z brudną wodą oznacza tajemnicze uczucia.
  • Basen koło domu może sugerować, że pragniesz uporządkować swoje sprawy uczuciowe, aczkolwiek nie wiesz w jaki sposób to zrobić. Musisz nauczyć się rozmawiać o tym, co czujesz i nie wstydzić się tego.

Sen o basenie

Znaczenie snu basen
Sennik basen

Basen bardzo często pojawia się w naszych snach, dlatego warto bliżej przyjrzeć się jego znaczeniu. Może on wpłynąć na nasz sposób postrzegania siebie.

Basen w snach występuje w różnych kontekstach : możemy sami pływać w basenie, możemy widzieć osoby pływające w nim, możemy kąpać się w ubraniu, w stroju kąpielowym lub zupełnie nago, możemy tonąć, możemy widzieć brudną lub czystą wodę w basenie, lub basen bez wody. Jest bardzo dużo możliwości.

Ogółem basen jako motyw senny jest symbolem naszej nieświadomości, ale ściśle określonej. Wynika to z tego, że niej jest on zbiornikiem naturalnym, którego byśmy nie znali, lecz jest zbudowany przez ludzi, ma znaną nam konstrukcję, wiemy, jaka jest jego głębokość i niczym nie może nas zaskoczyć. Ma także ograniczoną powierzchnię i możemy się czuć na jego obszarze bezpiecznie.

Zatem sny takie należy odczytywać jako wskazujące na tę część naszej podświadomości, która wprawdzie na ogół pozostaje dla nas tajemnicza, ale jednak w jakimś stopniu możemy ją odkryć i poznać, w przeciwieństwie do niezgłębionego oceanu czy stale będących w ruchu rzek.

Znaczenie snu basen

Przydomowy basen wskazuje na sferę prywatną, zaś każdy inny – zbiorową, może zatem oznaczać związki i relacje z ludźmi.

Kluczowe są osoby towarzyszące nam w tym śnie, a także to, czy potrafimy pływać, czy nie. Bardzo ważna jest również woda – czy jest spokojna i gładka, czy wzburzona, brudna i mętna, czy czysta i przejrzysta.

Warto także zwrócić uwagę na relacje, jakie we śnie mamy z osobami, które towarzyszą nam na basenie – czy jesteśmy do nich przyjaźnie nastawieni, czy też nie. Należy też zwrócić uwagę na to, w co na basenie jesteśmy ubrani i czy czujemy się z tym komfortowo.

źródło : sennik.biz – basen

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply