Sennik Banknoty

Pieniądze kojarzą nam się dość jednoznacznie, jednak jako symbol senny nie zawsze, a właściwie rzadko, mają takie znaczenie, jak na jawie.

Znaczenie snu banknoty
Sennik banknoty

Często symbolizują czas, energię życiową i siły witalne, a czasem nawet… miłość, choć na jawie często bywają jej przeciwstawiane.

Jeśli zatem śni nam się, że na przykład mamy pusty portfel albo boimy się biedy, tak naprawdę na jawie wcale nie obawiamy się tego, lecz braku czasu i cierpimy na jego niedobór bądź też brakuje nam sił na załatwienie jakichś swoich spraw i boimy się, że nie zdołamy tego zrobić.

Gdy śni nam się, że coś jest dla nas zbyt drogie i nie możemy sobie na to pozwolić albo dochodzimy we śnie do wniosku, że za coś zapłaciliśmy więcej, niż było to warte, jest to znakiem tego, iż obawiamy się, że włożony w coś wysiłek był daremny i nie opłaciło nam się to.

Kiedy śnimy, że nie jesteśmy w stanie spłacić swoich długów, jest to wyraz naszej obawy, że w przyszłości będziemy musieli ponieść konsekwencje jakichś swoich czynów.

Rozrzutność we śnie stanowi naganę wobec nas samych za to, że nie doceniamy uczuć, jakimi na jawie ktoś nas obdarza i nie odpłacamy mu się tym samym tak jak powinniśmy lub też źle się prowadzimy i w głębi duszy wiemy, że jest to złe i powinniśmy to zmienić.

Znaczenie snu banknoty

Kiedy śni nam się, że prosimy jakąś bliską osobę o pożyczkę, ale jej nie otrzymujemy, być może na jawie mamy do tej osoby pretensje o to, że nie żywi do nas uczuć, jakich pragniemy.

Jeśli fałszujemy banknoty, wiemy, że jesteśmy nieuczciwi wobec kogoś bliskiego, jednak nie chodzi tu bynajmniej o wymiar finansowy, a wyłącznie uczuciowy i emocjonalny.

Banknoty jako motyw senny mogą również kojarzyć się z ceną, jednak nie wyrażoną w pieniądzach, a to, jak na przykład cenimy swe życie czy samych siebie, jak ważne jest dla nas poczucie własnej godności i jak podchodzimy do tych kwestii.

Może to być także symbol energii psychicznej i intelektu, siły, intuicji i wszystkiego tego, co posiadamy i co może nam pomóc w życiu. Mogą to być także więzi, jakie mamy z innymi ludźmi, kariera i inne rzeczy, jakie w życiu cenimy.

Gdy śnimy o oszczędzaniu pieniędzy, gromadzeniu banknotów, oznacza to, że mądrze inwestujemy w siebie i dobrze wykorzystujemy posiadane zasoby, głównie duchowe i intelektualne.

Zdobywanie lub strata pieniędzy to konsekwencje, jakie ponosimy lub wkrótce poniesiemy za jakieś swoje czyny, zaś liczby widoczne na banknotach lub sumy, jeśli jesteśmy w stanie je określić, należy interpretować tak, jak same liczby.


Sen o banknotach

Śnią ci się pieniądze? Sprawdź co symbolizuje sen o banknotach, bowiem możesz sporo dowiedzieć się o swoich emocjach, uczuciach i podświadomych obawach.

Sennik : banknoty

Banknoty to bardzo popularne i często występująca w snach symbole. Pojawiają się w różnych okolicznościach – widzimy je, wydajemy, zarabiamy, znajdujemy i gubimy, czasem kradniemy, niekiedy wygrywamy, wymieniamy, oszczędzamy, fałszujemy itd. Możliwości jest wiele! Jak w życiu… Warto jednak poddać sny o banknotach szczegółowej analizie, bowiem pojawiają się one zazwyczaj w różnorodnych sytuacjach życiowych i odnoszą się bezpośrednio do naszych doświadczeń na jawie.

Co najczęściej symbolizują banknoty?

Współczesna psychologia określa banknoty jako symbole czasu i energii życiowej, witalności, energii psychicznej, a niekiedy nawet miłości. Banknoty oznaczają wartość oraz cenę. We śnie mogą uświadamiać nam, na ile cenimy własne życie, a także jak wysokie jest nasze poczucie własnej wartości czy godności. Symbolizują wewnętrzne zasoby, które śniąca osoba chce lub nie chce zainwestować w siebie, w pielęgnowanie więzi międzyludzkich czy we własną karierę.

Interpretacja snów o banknotach

Sen, w których pojawia się lęk wywołany brakiem pieniędzy czy też strach przed nędzą może wyrażać obawę o brak czasu i sił. Sny tego rodzaju oscylują wokół podobnych odczuć, jakie posiadają starsi ludzie, będący czasami wręcz irracjonalnie skąpi. Gromadzenie i oszczędzanie pieniędzy wyraża ich ukryty lęk przed upadkiem sił i zbliżającą się śmiercią. Sen o braku banknotów symbolizuje to samo.

Jeśli we śnie uważamy, że coś jest za drogie bądź też przepłaciliśmy kupując coś, zapewne obawiamy się, iż wysiłek, który został lub też dopiero będzie włożony w pewną sprawę był lub będzie zbyt wielki, że coś nam się po prostu nie opłaca.

Senne problemy ze spłatą długów mogą wyrażać nasze obawy, że w przyszłości będziemy musieli za coś „słono zapłacić” – nie tylko w sensie dosłownym.

Sen o banknotach, które nazbyt ochoczo wydajemy może stanowić rodzaj ostrzeżenia przed rozwiązłością. Może oznaczać również, że oskarżamy samych siebie o odrzucenie czyjegoś uczucia lub też o bezsensowne marnowanie energii.

Sen, w którym ktoś z naszych bliskich odmawia nam pomocy finansowej zazwyczaj stanowi rodzaj oskarżenia osoby pojawiającej się w marzeniu sennym o odmowę miłości.

Fałszowanie banknotów we śnie interpretowane jest jako oskarżanie siebie o emocjonalną nieuczciwość w stosunku do bliskiej nam osoby.

Sen o banknotach, które gromadzimy może symbolizować satysfakcję i korzyści, jakie osiągnęliśmy z rozsądnego zainwestowania własnych zasobów – energii, czasu, uczuć, a także pieniędzy.

Zdobycie lub utrata środków pieniężnych może wskazywać na konsekwencję naszych czynów.

Konkretne sumy czy też nominały banknotów powinny być rozpatrywane i analizowane w kontekście symboliki liczb.

Sennik mistyczny


  • widzieć banknoty : jeżeli w śnie widzisz banknoty – pochopne decyzję mogą być powodem pewnych komplikacji. Drobne nieporozumienia da się szybko wyprostować, dlatego trzeba uważać z podejmowaniem zobowiązań finansowych i prawnych. Lepiej wstrzymać się do czasu wyjaśnienia wszystkich niewiadomych.
  • znaleźć baknoty : sen o znalezieniu banknotów znaczy, że czeka Cię znaczny postęp w zmaganiu z problemami, które uprzykrzają Ci życie od dłuższego czasu. Zaskoczy Cię sposób ich rozwiązania. Zachowaj otwarty umysł, ponieważ rozwiązanie przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony.
  • liczyć banknoty : jeśli liczysz banknoty, zapowiada to pogorszenie się Twojej sytuacji.
  • wydawać : kiedy wydajesz je w swoim śnie, to znak, że poniesiesz straty handlowe.
  • dostać banknoty : gdy we śnie otrzymujesz banknoty, jest to zapowiedź niepotrzebnej straty czasu na spotkaniu biznesowym.
  • rozrzucone : sen o rozrzuconych banknotach jest ostrzeżeniem przed nieprzewidzianymi wydatkami. Takie marzenie senne nakazuje większą kontrolę nad finansami.
  • znaleźć banknoty – miła niespodzianka w najbliższym czasie
  • zagraniczne banknoty – spontaniczny wyjazd z znajomymi
Oceń sennik

Sennik Banknoty

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Banknoty - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen