Anioły

Znaczenie snu anioł

Sennik anioł

Anioły kojarzą nam się dość jednoznacznie , uważamy, że są naszymi opiekunami albo sługami Boga, które w naszym śnie mają za zadanie przekazać nam od niego jakąś wiadomość.

Jednakże w objaśnieniu snów zazwyczaj przyjmuje się,że anioły rzeczywiście przekazują jakąś ważną informację, ale nie z nieba, a wyłącznie z naszej podświadomości.

Anioły więc spełniają w naszych snach bardzo ważną rolę – udzielają nam rozmaitych podpowiedzi dotyczących naszego życia, być może pozwalają nam odkryć tkwiącą w nas prawdę oraz wskazują drogę, jaką powinniśmy dalej podążać, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy znajdujemy się w szczególnie trudnej sytuacji i nie wiemy, w jaki sposób z niej wybrnąć.

Anioły przy tym nie zawsze pojawiają się w naszych snach w takiej formie, jak znamy to z świętych obrazów czy książek – w postaci ludzi ze skrzydłami, w długich, powłóczystych szatach.

Czasem mogą to być zwykli ludzie, co do których jednak we śnie żywimy przekonanie, że są aniołami. Czasem też mogą przybierać postać naszych drogich zmarłych, którzy się o nas zawsze martwili i chcieli nam pomóc.

Trzeba przy tym pamiętać, by nie zawsze dosłownie traktować to, mówi pojawiający się we śnie anioł, gdyż czasem może to być metafora, a nawet bywa tak bardzo często.

Znaczenie snu anioły

Ogólnie uznaje się, że sny z pojawiającymi się w nich aniołami mają pozytywny wydźwięk i zapowiadają dla nas jakieś pozytywne wydarzenia mające już niebawem mieć miejsce w naszym życiu. Zapowiadają więc zapanowanie miłości , szczęścia i pokoju.

Symbolizują zaufanie, miłość, jedność i nadzieję, mogą także wpływać na nas pozytywnie samym tym, że się nam śnią, zwłaszcza, jeśli we śnie starają się nas uspokoić . Po takim śnie często budzimy się ukojeni, uspokojeni i pełni nadziei na lepsze jutro.

Jeśli anioł we śnie do nas mówi, może to mieć wielkie znaczenie i najprawdopodobniej ma, ale jeśli sen ten pojawia się częściej, bez wątpienia ma na celu jakieś ważne przesłanie, które koniecznie musimy odkryć.

Jeśli chodzi o wybitnych uczonych badających tajniki jaźni , to również oni przypisywali wielkie znaczenie snom i pojawiających się w nich aniołom.

I tak na przykład, Zygmunt Freud uważał jako ateista, że aniołów nie należy łączyć z nieistniejącym jego zdaniem Bogiem, lecz traktować ich jako posłanników naszej własnej podświadomości.

Można to zatem zinterpretować tak, że anioły w naszych snach nie mówią nam nic, czego wcześniej byśmy nie wiedzieli i najprawdopodobniej kiedy to usłyszymy, zdamy sobie sprawę z tego, że jest to dla nas oczywista prawda.

Jego uczeń zaś, Karol Gustaw Jung , który był osobą wierzącą, a nawet religijną, uważał, że anioły w naszych snach mają silny związek z religią, ale również nie traktował ich jako boskich posłanników, którzy mieliby nam coś ważnego do przekazania.

Wskazywał raczej na ich związek z naszą duchowością,a raczej duchowymi aspektami naszej psychiki, czyli według niego anioły mogą oznaczać naszą religijność czy też wyrzuty sumienia spowodowane tym, że odeszliśmy daleko od religii.

Oceń sennik

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić

Przykro nam że ten post nie jest dla ciebie uzyteczny.

Pomóż nam go poprawić

Napisz co możemy poprawić

Leave a Reply