sennik alkohol

Sennik Alkohol

Alkohol zdecydowanie można zaliczyć do dość często pojawiających się w naszych snach symboli sennych.

Sennik alkohol

Wynika to z tego, iż jest on zwykle nieodłącznym elementem naszego życia – służy nam do celebrowania ważnych uroczystości, występuje praktycznie we wszystkich najważniejszych momentach życia, ale też kojarzy się z problemami, zarówno w tym wymiarze, że dość popularne jest “zapijanie” problemów, jak również jako choroba alkoholowa.

Znaczenie snu alkohol
Sennik alkohol

Zazwyczaj śni nam się, że pijemy alkohol, ale czasem także tylko patrzymy, jak inni, być może ktoś nam bliski, piją go i upijają się nim.

Alkohol może być dla nas smaczny i możemy pić go z przyjemnością, bądź może palić nas w gardło. Czasem upijamy się do nieprzytomności bądź jesteśmy weseli właśnie dlatego, że jesteśmy na rauszu. Wszystko to ma największe znaczenie, bowiem w przypadku alkoholu kluczowe jest właśnie to, w jakich okolicznościach pojawia się on w naszym śnie.

Ogólnie można taki sen zinterpretować w ten sposób, że śnienie o alkoholu zwiastuje jakieś miłe, radosne wydarzenie w naszym życiu, które być może rzeczywiście będziemy celebrować z użyciem jakichś procentowych trunków. Najbardziej prawdopodobne takie objaśnienie jest w przypadku, kiedy śni nam się wino, ono bowiem ma największe korelacje z weselem, radosną zabawą i śmiechem.

Znaczenie snu alkohol

Zaś śnienie o nadużywaniu alkoholu ogółem, bez względu na to, kto go nadużywa i w jakich odbywa się to okolicznościach, może symbolizować pragnienie, jakie żywimy na jawie co do tego, byśmy przestali w jakiś sposób się ograniczać.

Zastanówmy się, czy sami nie nałożyliśmy na siebie jakichś konwenansów, które uniemożliwiają nam teraz zrobienie czegoś, czego bardzo pragniemy.

Najprawdopodobniej dotyczy to naszej jakiejś głęboko skrywanej przed światem i nawet własną świadomością namiętności, której się wstydzimy i chcemy ją w sobie zagłuszyć, bo z jakichś powodów uznajemy, że nie możemy jej ulec i musimy ją w sobie koniecznie stłumić.

Śnienie o alkoholu może także oznaczać, że czujemy się starzy i zmęczeni życiem, brakuje nam dawnych sił i bardzo chcielibyśmy poczuć się tak, jak w czasach młodości.

Być może ma to związek z naszymi kompleksami, jakie odczuwamy w obecności płci przeciwnej, bo wiemy, że nie jesteśmy już w ich oczach tacy atrakcyjni, jak dawniej i nie możemy już liczyć na większe powodzenie.

Kiedy natomiast śni nam się, że alkohol nam nie smakuje, nie mamy ochoty go pić albo wylewa się lub jest wylewany, ma to raczej negatywną symbolikę.

Jeżeli na przykład we śnie pijemy wino, które jest gorzkie zamiast słodkie, może to zwiastować czyjąś śmierć, najprawdopodobniej osoby, która jest z nami w jakiś sposób powiązana.

Rozlane wino może zapowiadać rozlew krwi albo tylko ostrzegać o tym, że mamy problem z pohamowaniem swych agresywnych zapędów i możemy przez to zrobić komuś krzywdę.

We śnie mężczyzny może to oznaczać namiętność żywioną w stosunku do niewinnej kobiety, być może dużo młodszej. Jeśli rozlane wino pojawia się we śnie kobiety, najpewniej ma to seksualny wydźwięk i oznacza, że podświadomie lub nie pragnie ona mieć kochanka.

Gdy śnimy, że się upiliśmy, jest to zapowiedź czekających nas już niebawem kłopotów finansowych, które mogą się dla nas skończyć całkowitym bankructwem.

Jeśli zaś we śnie widzimy innych ludzi, którzy są pod wpływem alkoholu, również oznacza to problemy finansowe, ale innego gatunku – zwiastuje to, że pożyczymy lub już pożyczyliśmy pieniądze komuś, kto nie będzie mógł spłacić swojego długu i najprawdopodobniej nie zrobi tego nigdy.

Sen o alkoholu

Wiele osób z pewnością spanie oraz picie alkoholu zalicza do aktywności bardzo przyjemnych. Niewątpliwie i jedna i druga czynność w większości przypadków wiąże się z relaksem i rozluźnieniem.

Czy jednak sny o alkoholu zawsze są przyjemne? Czy nazbyt częste sięganie po kieliszek w marzeniach sennych oznacza, że na jawie pora zdecydować się na abstynencję? 

Ludzie w snach bardzo często piją alkohol – w samotności, w grupie, na przyjęciach, w domu. Niektórzy nadużywają alkoholu, inni wyłącznie się nim delektują.

Niekiedy widzimy, jak inni piją, czasami sami sięgamy po kieliszek. Sny o alkoholu możemy interpretować na różne sposoby. Ich znaczenie zależy nie tylko od rodzaju wypijanego trunku, ale również okoliczności temu towarzyszących oraz ewentualnych późniejszych skutków.

Jak zinterpretować sen o alkoholu?

Interpretacja snów o alkoholu w dużym stopniu zależy od kontekstu, sytuacji, w jakiej trunek się pojawia. Zarówno w psychologii, jak i folklorze sny tego rodzaju zazwyczaj zwiastują wydarzenia pozytywne.

Jest jednak jeden warunek – musimy sięgać wówczas po wino, które zgodnie z tradycją jest trunkiem sprzyjającym zbiorowej wesołości.

Senne pijaństwo

Sny, w których nadużywamy alkoholu, mogą ujawniać potrzebę wyzwolenia się z moralnych ograniczeń, które być może uniemożliwiają realizację pewnych skrywanych pragnień bądź marzeń. Bardzo często tego rodzaju sny związane są ze sprawami intymnymi.

Pojawiający się alkohol w naszych snach może również wyrażać potrzebę odmłodzenia się, odzyskania dawnego wigoru, sił fizycznych. Ujawniają się również w ten sposób pragnienia zwrócenia na siebie uwagi płci przeciwnej, uzyskania aprobaty  i powodzenia w życiu towarzyskim.

Negatywny wydźwięk snów o alkoholu

Niestety sny o alkoholu mogą również mieć bardzo negatywne konotacje, w szczególności jeśli wypijany trunek jest niesmaczny lub też wylewa się. Kielich gorzkiego wina zwiastuje śmierć, a rozlane wino symbolizuje przelew krwi, agresję, a także – ochotę uwiedzenia dziewicy.

Jednocześnie wspomniana dziewica, widząca we śnie rozlane wino, być może skrywa w sobie podświadome pragnienie znalezienia kochanka. Jak się zatem okazuje, w bardzo wielu przypadkach sny o alkoholu uzewnętrzniają pragnienia natury intymnej. W końcu – jak głosi tureckie przysłowie – „dobre wino i ładna kobieta to dwie miłe trucizny.”

Śnisz o alkoholu – sprawdź stan konta bankowego po przebudzeniu!

Niestety w folklorystycznych interpretacjach snów o alkoholu zazwyczaj osoba pijąca powinna spodziewać się kłopotów, najczęściej związanych z finansami. To zwiastun dużego kryzysu finansowego, a także popadnięcia w długi. Znacznie lepiej jednak, jeśli we śnie widzimy inne osoby pijące – jest to znak, że ktoś wkrótce zwróci nam zaciągnięty dług.

Sennik mistyczny – alkohol

Alkohol we śnie to symbol dużych emocji, braku powściągliwości i kontroli nad sobą. Dotyczy Twoich aktualnych problemów.

Jeśli śnisz o alkoholu, może to oznaczać, że żywisz jakieś potrzeby, pragniesz pocieszenia i dodania sobie otuchy albo lepszych wpływów.

Może to również dotyczyć Twojego życia duchowego i wówczas oznacza, że pragniesz bardziej rozwijać się duchowo, ale wypierasz to z realnego życia, ponieważ stoi to w sprzeczności ze zbyt ścisłymi normami moralnymi. We śnie dostrzegasz zaś możliwości, które znajdują się w emocjonalnym zamieszaniu i wszystko jasno widzisz.

Również we śnie alkohol usuwa zahamowania i pozwala Ci na zatwierdzanie tych działań, których na jawie nie dopuściłbyś się, gdyż tkwią zakodowane w Twej podświadomości jako niemoralne.

  • Jeśli śni Ci się, że jesteś podchmielony, oznacza to, że skrycie pragniesz oddać się niekontrolowanej przyjemności, na przykład pijaństwu albo doznaniom seksualnym. Może to też oznaczać, że zbyt trzeźwo patrzysz na swoje problemy zamiast dopuścić do głosu swoją bujną wyobraźnię i podchodzić do życia bardziej na luzie.
  • Gdy śnisz, że całkowicie się upiłeś, oznacza to, że musisz patrzeć trzeźwiej na swoje życie, bo tylko wtedy masz szansę dotrzeć do wyznaczonego celu.
  • Jeśli we śnie pijesz z innymi ludźmi, oznacza to, że Twoje uczucia są bardzo zmienne. Może to jednak wskazywać na relacje, jakie łączą Cię z tymi osobami na jawie, a które są dla Ciebie ważne.
  • Sen o alkoholu może też stanowić dla Ciebie ostrzeżenie, że na jawie pijesz go zbyt dużo.
  • Gdy sen ma negatywną wymowę – chwiejesz się bezradnie i czujesz się źle, jest to symbol Twoich obaw co do nadmiernej konsumpcji alkoholu i wyraz Twojej świadomości, że powinieneś ją zmniejszyć.
Oceń sennik

Sennik Alkohol

Jeżeli chcesz otrzymać interpretację swojego snu z symbolem Alkohol - opisz swój sen tutaj

Wyślij sen