Warning: Use of undefined constant singlepost - assumed 'singlepost' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netowp1/domains/sennik.eu/public_html/wp-content/themes/wp-enlightened/single.php on line 9
class="singlepost post-424 post type-post status-publish format-standard hentry category-p P" id="single-post-424">

Potwór czający się pod łóżkiem

Sennik potwór czający się pod łóżkiem

Sennik potwór czający się pod łóżkiem

Sny w których występują potwory, które czają się pod łóżkiem, najczęściej zdarzają się dzieciom. Jest to prawdopodobnie wynik tego, jak oddziałuje telewizja na psychikę dziecka.

Sny takie najczęściej zdarzają się w tedy kiedy dziecko oglądnie jakąś straszną bajkę o potworach.

Snom takim towarzyszą na pewno nieprzyjemne uczucia, strach, przerażenie, panika. Potwory zazwyczaj ujawniają się, wychodzą z pod łóżka w tedy kiedy zgasimy światło w pokoju, kiedy panuje całkowita ciemność.

Znaczenie snu potwór pod łóżkiem

Motyw ten pojawia się zwykle w snach dzieci i oznacza, że na jawie boją się one czegoś nowego, co niedawno zawitało do ich życia albo wkrótce ma to nastąpić. Burzy to znany przez nie świat i dlatego czują się niepewnie.

Jeśli zaś symbol ten pojawia się we śnie dorosłego, jest metaforą dziecięcych lęków lub echem jakichś złych wydarzeń z okresu dzieciństwa.

Freud wszelkie potwory pojawiające się we śnie uważał za alegorie instynktów i pragnień, jakie śniący odczuwa, ale stara się je w sobie stłumić.

Jung uważał, że łóżko jest miejscem przejścia między sferą świadomości i nieświadomości, zaś potwory pojawiające się pod łóżkiem utożsamiał z potężną siłą, jaka drzemie w podświadomości śniącego i próbuje wydostać się na zewnątrz, przeniknąć do świadomej strefy jego umysłu.

About the Author

Post a Reply

Top