Warning: Use of undefined constant singlepost - assumed 'singlepost' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netowp1/domains/sennik.eu/public_html/wp-content/themes/wp-enlightened/single.php on line 9
class="singlepost post-469 post type-post status-publish format-standard has-post-thumbnail hentry category-o tag-atak tag-atak-napastnika tag-freud tag-gwalciciel tag-jung tag-psychoanaliza tag-sen-o-byciu-ofiara-zbrodni tag-smierc tag-sny-o-byciu-ofiara-zbrodni tag-wlamywacz tag-zabojca tag-zabostwo tag-zbrodnia O" id="single-post-469">

Ofiarą zbrodni być

Sny o byciu ofiarą zbrodni nie są przyjemne, jednakże bardzo często ujawniają podświadomą potrzebę zmiany czegoś w naszym życiu na lepsze, nakłaniają do świadomej autorefleksji.

Sny o byciu ofiarą zbrodni nie są przyjemne, jednakże bardzo często ujawniają podświadomą potrzebę zmiany czegoś w naszym życiu na lepsze, nakłaniają do świadomej autorefleksji.

Marzenia senne nie zawsze są przyjemne i radosne. Niestety i we śnie możemy stać się ofiarą zbrodni, nawet wówczas, gdy w naszym życiu realnym nigdy nie spotkała nas tego typu sytuacja. Warto przekonać się, jakie znaczenie ma sen o byciu ofiarą zbrodni. 

Sennik – być ofiarą

Sen o byciu ofiarą zbrodni może pojawiać się w różnych kontekstach. Niekiedy możemy przyłapać na gorącym uczynku włamywacza, który chce okraść nasz dom, innym razem jesteśmy zaatakowani przez niebezpiecznego napastnika, zabójcę bądź gwałciciela. Snom tego rodzaju towarzyszy strach, przerażenie, panikujemy. Zazwyczaj nie możemy w żaden sposób wpłynąć na bieg wydarzeń. Niekiedy w snach tego rodzaju chowamy się przed oprawcą, próbujemy mu uciec. Niekiedy nawet ktoś może nam odebrać życie.

Co oznacza sen o byciu ofiarą zbrodni?

Sny, w których ktoś atakuje nas ze skutkiem śmiertelnym zazwyczaj symbolizują pragnienie życia. Nie zawsze jednak można odczytać je w sensie dosłownym. Niekiedy wskazują na coś wyjątkowego w nas, czego nie dostrzegamy bądź też o czym zapomnieliśmy, pozwalając temu obumierać. Czasami jest to znak, iż odrzuciliśmy nasze marzenia. Niekiedy sny tego rodzaju sugerują nam, że winą za pewne nieszczęścia, które spotkały nas w życiu, obarczyliśmy inną osobę.

Sen o byciu ofiarą zbrodni świadczy również o tym, że ktoś w naszym życiu nas wykorzystuje, upokarza, a nawet terroryzuje. Być może jest to szef w pracy, ktoś z najbliższych znajomych bądź rodziny. W takich sytuacjach mogą nam się przytrafiać sny o napaści seksualnej, która symbolizuje naszą uległość. Tego rodzaju sny bardzo często są swoistą wiadomością przekazywaną nam przez podświadomość, nawołują do autorefleksji  i rozpoczęcia pracy nad sobą w celu odbudowania poczucia własnej wartości. Mimo, że nie są przyjemne, często wręcz wydają się koszmarami, zazwyczaj niosą ze sobą pozytywny ładunek, często nakłaniają nas do tego, aby zmienić coś w sobie na lepsze.

Zupełnie innej interpretacji wymaga sen o byciu ofiarą zbrodni w przypadku osób, które rzeczywiście padły ofiarą niebezpiecznych ataków ze strony innych. W tym przypadku mogą one być objawem stresu pourazowego. Niekiedy sny tego rodzaju traktuje się jako pewną formę terapii. Poprzez celowe zastosowanie całego zestawu różnorodnych obrazów oraz technik świadomego snu, psychoanalitycy osiągali ze swoimi pacjentami naprawdę dobre efekty, uwalniając ich od złych wspomnień i emocji.

Sen o byciu ofiarą zbrodni według Freuda i Junga

Freud zazwyczaj sny o byciu ofiarą zbrodni interpretował przez pryzmat ludzkich potrzeb i doświadczeń seksualnych. Według niego wyrażały one potrzebę podporządkowania się napastnikowi. Osoba śniąca, zazwyczaj kobieta, może we śnie ujawniać przed samą sobą podświadome fantazje, a jednocześnie nie bierze odpowiedzialności za swoje pragnienia.

Jung sny tego rodzaju sny rozpatrywał w kontekście teorii kompensacji. Teoria ta mówi o tym, iż sny dają swobodę myślom i uczuciom, których nie moglibyśmy ujawnić w realnym życiu. Jeśli więc tłumimy w sobie agresję czy gniew, być może właśnie w snach możemy dać upust negatywnym emocjom tego rodzaju.

 

Tags:

About the Author

Post a Reply

Top