Kot

Koty, które pojawiają się w naszych snach, mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie, wszystko zależy od tego, z czym nam się w realnym życiu kojarzą te zwierzęta.

Koty, które pojawiają się w naszych snach, mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie, wszystko zależy od tego, z czym nam się w realnym życiu kojarzą te zwierzęta.

Kot to zwierze, które od zawsze było bardzo bliskie człowiekowi, a jednocześnie cechuje się sporym ładunkiem symbolicznym. Nic więc dziwnego, że pojawia się bardzo często w ludzkich snach. Warto przekonać się, co oznaczają takie „kocie” sny…

Sny o kotach występują w różnych wariantach, dlatego różna może być także ich symbolika. Wbrew pozorom koty, pojawiające się w naszych marzeniach sennych, nie zawsze są miłymi zwierzaczkami domowymi…

Jak interpretować sny o kotach?

Koty, które pojawiają się w naszych snach, mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie, wszystko zależy od tego, z czym nam się w realnym życiu kojarzą te zwierzęta. Duże znaczenie ma również sytuacja, w jakiej kot pojawił się w naszym śnie. Z jednej strony zwierze może stanowić symbol pomyślności (w interesach, życiu zawodowym bądź prywatnym), a także niezależności. Z drugiej strony jednak bardzo często kot symbolizuje zło, złośliwość, pecha albo występuję jako metaforyczne ostrzeżenie przed nieprzychylną nam osobą.

Kobiety śniące o kotce

Bardzo wiele kobiet ma sny o kotce.  W tym przypadku interpretacja jest dość niedwuznaczna, bowiem chodzi tutaj przede wszystkim o dość stereotypowe podejście do kotek, jako stworzeń dość rozwiązłych, które chcą spełnić wszystkie swoje seksualne zachcianki. Jest to również symbol „dzikiej kotki”, która może być ukryta w kobiecie kierującej się w życiu popędem płciowym. Przeważnie tego rodzaju pragnienia i namiętności muszą być ukrywane na jawie, a marzenia senne są doskonałą okazją, aby je ujawnić. W męskich snach kocica może zastępować obraz kobiety, którą pragnie posiąść.

Kot może stanowić również symbol nieuczciwości i rozwiązłości, ponieważ poluje na ptaki, a ptaki w wielu kulturach symbolizują kobiety. Z drugiej strony bardzo często koty w snach wyrażają nie tylko kobiecą rozwiązłość, lecz również wiążą się ze sferą czarów oraz mocy tajemnych.

Folklorystyczne wyjaśnienie snów o kocie

W kulturze ludowej kota nigdy nie oszczędzano! Sny, w których występowało to zwierze – zgodnie z ludowymi interpretacjami – stanowiły znak, iż niebawem śniący coś ukradnie, a jego złodziejski czyn zostanie ujawniony. Sen o podrapaniu przez kota oznaczał, że niebawem plotki, które śniący rozsiewa, zemszczą się na nim samym. Zabawa z kotem we śnie symbolizuje zdradę najwierniejszego przyjaciela; jeśli taki sen pojawia się w przypadku kobiet, zdrada nadejdzie ze strony kochanka, a jeżeli śni o tym przedsiębiorca – okradną go pracownicy.

Tags:

About the Author

Post a Reply

Top