Warning: Use of undefined constant singlepost - assumed 'singlepost' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/netowp1/domains/sennik.eu/public_html/wp-content/themes/wp-enlightened/single.php on line 9
class="singlepost post-472 post type-post status-publish format-standard hentry category-b tag-bloto tag-bloto-w-snie tag-freud tag-grzeznac-w-blocie tag-jung tag-kapiel-w-blocie tag-sen-o-blocie tag-wpasc-w-bloto tag-zapadac-sie-w-blocie B" id="single-post-472">

Błoto

Sen o błocie może świadczyć o tym, że w naszym umyśle toczy się konflikt pomiędzy zdrowym rozsądkiem a uczuciami.

Sen o błocie może świadczyć o tym, że w naszym umyśle toczy się konflikt pomiędzy zdrowym rozsądkiem a uczuciami.

W dzieciństwie chyba większość z nas uwielbiała taplać się w błocie. Czy sny, w których występuje błoto, przywołują wyłącznie wspomnienia beztroskiego dzieciństwa? A może błoto to zły znak? Warto przekonać się, co może oznaczać sen o błocie.

Niejednokrotnie pojawiają się w naszym śpiącym umyśle sny, w których jesteśmy brudni, grzęźniemy w bagnie idąc bądź też jadąc jakiś środkiem transportu. Czasami wpadamy w błoto, grzęznąc w nim i zapadając się w rozmiękłą ziemię. Sny o błocie niestety rzadko wywołują w nas pozytywne emocje. Raczej nigdy nie są przyjemne, chyba że śni nam się kąpiel błotna w salonie spa…

Co oznacza błoto w śnie? 

Błoto to połączenie ziemi – symbolu stateczności i materializmu, oraz wody oznaczającej tajemniczą głębię i nasz nieświadomy umysł. Sen o błocie może więc świadczyć o tym, że w naszym umyśle toczy się konflikt pomiędzy zdrowym rozsądkiem a uczuciami. Błoto w śnie ma podobną symbolikę jak ruchome piaski, które zazwyczaj pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie na naszej drodze.

Czy błoto to symbol wyrzutów sumienia?

Błoto najczęściej przywołuje w snach negatywne skojarzenia osobiste. Po takim śnie warto zastanowić się, czy nasza podświadomość nie przesyła nam sugestywnej wiadomości, iż powinniśmy się zastanowić nad tym, czy nie skrzywdziliśmy przez przypadek jakiejś osoby z naszego najbliższego otoczenia, czy nie obrzuciliśmy kogoś bliskiego przysłowiowym błotem. Być może czujemy wyrzuty sumienia z tego powodu.

Niejednokrotnie sny o błocie wskazują na relacje osobiste bądź zawodowe, w które uwikłaliśmy się nieumyślnie, a teraz nie możemy się z nich uwolnić, aby ruszyć dalej.

Sen o błocie według Freuda

W teoriach Freuda sny o błocie i brudzie bezpośrednio związane były z fekaliami, dlatego też miały nierozerwalny związek z uczuciami takimi jak wstyd, urazy, a także pożądanie pieniędzy. Próbując rozszyfrować ten tok myślenia należy odwołać się do typowego dla Freuda zjawiska odwrócenia: fekalia to substancje toksyczne, usuwane z organizmu, zaś nieświadomy popęd do zachłanności i wstydu wiąże się z lgnięciem do czegoś bądź też zachowaniem negatywnych uczuć przed innymi.

Sen o błocie według Junga

Jung nie interpretował snów o błocie. Można jednak odnieść się do teorii naukowca związanej z symboliką ziemi. Ziemia to żeńska siła życiowa oraz to, co przez człowieka nieuświadomione.

Tags:

About the Author

Post a Reply

Top